Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

25-lecie Ludowego Zespołu "Niesięcin"

Fot. GCI

27 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim 25-lecie swojego istnienia świętował Ludowy Zespół "Niesięcin". Zespół prowadzi aktywną działalność na terenie Konstantynowa Łódzkiego i województwa łódzkiego. Z okazji jubileuszu został wydany album z historią i twórczością zespołu.
Założycielką i kierownikiem Zespołu jest pani Anna Krystyna Urbańczyk.

W repertuarze Zespołu znajdują się przyśpiewki biesiadne, strażackie, patriotyczne i żołnierskie oraz kościelne, ale zasadniczą część stanowią piosenki ludowe, obrzędy i zwyczaje naszego regionu.

Zespół prowadzi aktywną działalność na terenie miasta Konstantynowa Łódzkiego i województwa łódzkiego. Ponadto wykonuje prace w dziedzinie ludowej plastyki papierowej, tworząc kwiaty, wycinanki, pająki, ozdoby choinkowe, pisanki wielkanocne. Grupa od początku była oddolną inicjatywą lokalnej społeczności związanej z kołem gospodyń wiejskich.

Na uroczysty koncert z udziałem Jubilatów oraz folklorystycznej grupy "Boguszyczanie" przybyli zaproszeni goście oraz sympatycy Zespołu. Połączenie muzycznego folkloru regionu sieradzkiego ze stylizowanym tańcem było interesującym widowiskiem związanym z tradycją i wzmacnianiem lokalnej tożsamości.

Fot. GCI

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska.


Koordynacja zadania:
Aleksanra Lobka, Mariusz Augustyniak