Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

41. Łódzkie Spotkania Teatralne w Opocznie

Fot. Edward Zagdański

W dniach 27-28 października 41. Łódzkie Spotkania Teatralne odwiedziły Miejski Dom Kultury w Opocznie. W ramach festiwalu można było obejrzeć 2 spektakle: "Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania, który powstał specjalnie na zamówienie ŁST w 2016 roku oraz spektakl "Pchła
Szachrajka" Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych "DRATWA" - laureata 31. ŁóPTA
„Złe miasto” to uniwersalna opowieść o mieście – skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie. Inspiracją do przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje  społeczne z początku 20 wieku. Językiem spektaklu była materia obrazu, ruchu, dźwięku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów pokazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej wraz z podziałami społecznymi, pogłębiającą się nierównością, biedą proletariatu, rozwijającym się kapitalizmem, buntami, zamieszkami i odwetem władz. Pojawiły się odniesienia m.in. do zamieszek na ulicy Wschodniej, zamachu na Kunitzera, ludobójstwa w Parku na Zdrowiu, przepychu panującego w Pałacu Poznańskiego, czterokulturowej Łodzi.

Reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Andrzej Hejne, Marcin Witkowski
Scenografia: Teatr Biuro Podróży
Wizualizacje: Mateusz Kokot
Aktorzy: Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystyczny „Dratwa” z Kłomnic, zaprezentował spektakl nagrodzony podczas tegorocznej, 31. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2018, pt. „Pchła Szachrajka”
Reżyseria – Dawid Chybalski
Scenografia – Marta Gonera
Występują – Marta Gonera, Oliwia Karczewska, Dawid Chybalski i Luka Viscio.

Autorem zdjęć jest Edward Zagdański.

Kategoria

Teatr