Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Bartas Szymoniak „Wojownik z miłości” – koncert online

Bartas Szymoniak to artysta nietuzinkowy. Twórca własnego stylu BEATROCK,  gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat „IDOLA”, frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji (2008-2015). Marek Sierocki powiedział o nim: „Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”.
Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista – Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem i w ciągu niespełna czterech lat zagrał ponad 300 koncertów, gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność.

Utwór „Wojownik z miłości” będący jednocześnie pierwszym singlem z najnowszej płyty pod tym samym tytułem, to jeden z najważniejszych utworów 1998 notowania  Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, które przeszło do legendy. Spędził na niej dziesięć tygodni, w tym sześć w czołówce zestawienia.

Na płycie – oprócz autorskich tekstów, usłyszymy również oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana, co w warstwie poetyckiej jest nawiązaniem do poprzedniego albumu – „Alarm”.  Całość, niezwykle eklektyczna – utrzymana została w oryginalnej stylistyce beatrock. Materiał domyka własna wersja  utworu „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni, wykonywana również na koncertach.  Gościnnie na płycie zagrali: na saksofonie Mateusz Parzymięso (Myslovitz) oraz na altówce Wojciech Wierzba (Baranovski, Ted Nemeth).

Jej poprzednik – album „Alarm” wydany w marcu 2017 r. jest pierwszą tego typu płytą w Polsce nagraną jedynie za pomocą własnego aparatu mowy Bartasa i na gitarze Michała Parzymięso, będącą jednocześnie ilustracją muzyczną do słów A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego.

Płyta obok „Powstania” Lao Che i „Jestem przestrzeń” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce, stała się ważnym elementem edukacyjnym i nominowana została do nagrody „Strażnika historii”. Album wybrzmiał podczas wielu ważnych  z punktu historyczno-kulturowego wydarzeń m.in. koncert „Miasto Pamięci” (wspólnie z zespołem Luxtorpeda) czy „Niezłomnym – honor” (TVP).

Koncerty Bartasa to każdorazowo wydarzenie, na których usłyszymy utwory z całej dyskografii. Jest to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję, jak i nowatorstwo w sztuce.

KONCERT ON-LINE
Bartas Szymoniak „Wojownik z miłości”
Dnia 30 czerwca 2020 (worek).
Godzina 18:00
Bezpłatny koncert LIVE będzie można oglądać za pośrednictwem:

http://www.facebook.com/sieradzkiecentrumkultury
oraz
http://www.youtube.com/c/SCKSieradzyt

Zapraszamy!