Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Cyja w Sieradzu

Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek, 23 lutego. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
Tegoroczna edycja spotkań została rozszerzona o wykłady i warsztaty dla młodych muzyków, które poprowadzi jeden z najlepszych akordeonistów jazzowych w Polsce - Paweł A. Nowak. Uwaga uczniów i słuchaczy skupi się tym razem na znaczeniu akordeonu w muzyce rozrywkowej.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 wykładem o historii akordeonu udokumentowanym prezentacją najciekawszych egzemplarzy instrumentów z kolekcji Pawła A. Nowaka, obejmującej ponad 300 eksponatów pochodzących z całego świata.

Po bloku wykładów połączonych z warsztatami, o godzinie 16:00 odbędzie się koncert muzyki popularnej w wykonaniu najmłodszych adeptów akordeonistyki.

Natomiast o godzinie 18:00 na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zaprezentuje się zespół Pawła Nowaka „Almost Jazz Group”. Podczas koncertu muzycy zagrają materiał, który jest podsumowaniem dotychczasowej 6-letniej działalności. Będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty pt. "Fade out", której premiera odbyła się pod koniec października.

Oczywiście nie zabraknie także kompozycji z płyty "Na Kaszebach", która wypełniona jest autorskimi aranżacjami znanych kaszubskich tematów. Artyści przypomną także brzmienia z pierwszej płyty Almost JG.

Każdy chętny może wziąć udział w planowanych wydarzeniach, ale na koncert „Almost Jazz Group” należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły.

W tym roku, po raz pierwszy „Cyja w Sieradzu” odbywa się pod patronatem Prezydenta Sieradza. Opiekę medialną roztoczy nad przedsięwzięciem lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”.

W kosztach przedsięwzięcia partycypowali organizatorzy: PSM I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz darczyńcy: Urząd Miasta Sieradza, MPWiK w Sieradzu,  NZOZ „Zdrowie”, Hotel „Wróblewscy” i Cukiernia „Michalak”.

Sławomir Cieślak