Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

„Dobra zmiana” – prapremiera w Teatrze Powszechnym w Łodzi

27 marca (w Międzynarodowym Dniu Teatru) Teatr Powszechny w Łodzi – Polskie Centrum Komedii zaprasza na prapremierę „Dobrej zmiany”. Spektakl będzie kontynuacją cyklu komedii, których bohaterką jest pomoc domowa Nadia. Reżyserem i autorem sztuki jest Jakub Przebindowski.
Obecnie w Teatrze Powszechnym w Łodzi trwają próby do dwóch spektakli – „Dobrej zmiany” Jakuba Przebindowskiego oraz „Boga” Michała Siegoczyńskiego. Za chwilę próby rozpocznie Michał Walczak, który wyreżyseruje swoją sztukę pt. „Tańczący z gwiazdami”. Nową sztukę napisał dla nas Juliusz Machulski. Wszystkie te spektakle na naszych scenach będą pokazane prapremierowo - po raz pierwszy w Polsce - mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i twórczyni Polskiego Centrum Komedii. Od początku zależy mi, aby Polskie Centrum Komedii pozwalało na konfrontację różnorodnych języków teatralnych, dlatego każdy z tych spektakli w inny, autorski sposób będzie dotykał przestrzeni komedii i naszego poczucia humoru – podkreśla.

Nasze komedie z udziałem Nadii oraz internetowy serial spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem widzów. Nadia stała się komentatorką rzeczywistości, która z dystansem i przymrużeniem oka pomaga spojrzeć na różne sprawy. Dla wielu widzów jest już kultową postacią - mówi Ewa Pilawska. Jakiś czas temu Jakub Przebindowski powiedział, że ma pomysł na sztukę teatralną - kolejną część poświęconą przygodom pomocy domowej. Widzowie znają już trzy spektakle o Nadii w jego reżyserii, tymczasem przed nami czwarta prapremiera. Zapraszamy 27 marca – dodaje Pilawska.

„Dobra zmiana” to komedia, której akcja rozgrywa się w Łodzi, a sztuka zbudowana jest wokół pomocy domowej Nadii. W dotychczasowych spektaklach była ona postacią porządkującą rzeczywistość i to ona rozwiązywała problemy, mając receptę na wszystko. W najnowszej premierze jest inaczej – Nadia staje się elementem gry i musi sobie w tej sytuacji poradzić – mówi Jakub Przebindowski, autor i reżyser sztuki. Sztuka jest komentarzem do współczesności. Na co dzień jesteśmy świadkami ciągłych zmian – także tych na poziomie obyczajowym i kulturowym. Wydaje mi się, że pomieszanie wartości i pojęć to proces, który przybrał w ostatnim czasie wyjątkowo jaskrawą formę. Pogubienie, hipokryzja to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „Dobrej zmianie” – dodaje Przebindowski.

Jeśli w marcu teatry będą mogły prezentować spektakle z udziałem publiczności, prapremiera odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi z udziałem widzów.

„Dobra zmiana”
Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Arkadiusz Wójcik, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyńskiźródło: materiały prasowe
  • 27-03-2021

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Legionów 21, 90-001 Łódź

Kontakt

tel. 42-633-25-39
http://www.powszechny.pl/