Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Edukacja architektoniczna dla najmłodszych

Wraz z początkiem nowego roku Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór do kolejnej edycji programu Archi-przygody. Do 24 stycznia zgłoszenia mogą nadsyłać przedszkola z całej Polski.
Kolejnym etapem kwalifikacji będzie rejestracja studentów i absolwentów architektury (oraz kierunków pokrewnych), którzy wspólnie z nauczycielami poprowadzą zajęcia dla przedszkolaków.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie NCK 8 lutego.

Zakwalifikowane pary (architekt i nauczyciel) będą miały obowiązek wziąć udział w szkoleniu online 27 lutego 2021 r. na platformie Zoom oraz zrealizować warsztaty na podstawie scenariuszy zajęć w ciągu trzech miesięcy (1 marca – 1 czerwca 2021 r.).

WAŻNE: program nie zakłada prowadzenia zajęć zdalnie.

Archi-przygody to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego.

Dzieci i młodzi uczniowie w ramach zajęć prowadzonych z udziałem studentów oraz absolwentów architektury oraz nauk pokrewnych uczelni wyższych, mają poznać szeroko rozumianą sztukę architektury oraz możliwość wykorzystania zmysłów do poznawania najbliższego otoczenia.

Szczegóły dotyczące udziału w programie znajdują się na stronie: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/archi-przygody/aktualnosci/nabor-przedszkola-2021
  • 24-01-2021

Kategoria

Wiadomości