Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

Ferie z bliskim kuzynem czarnej wdowy!

Dlaczego skorpiony świecą w świetle UV? Jak silna jest pajęcza sieć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy, gdzie na odwiedzających czeka wystawa pająków i skorpionów.  Można je będzie oglądać przez całe ferie od 11 stycznia do 26 stycznia w godzinach od 10:00 do 18:00. Na ekspozycji znajdzie się aż 35 żywych okazów z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. 
Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti - bliski kuzyn czarnej wdowy, a także jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi.

Edukacyjna ekspozycja w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy pozwoli zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Ponadto podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie Państwa pytania np.: dlaczego skorpiony świecą w świetle UV? Jak silna jest pajęcza sieć? Zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

O każdej pełnej godzinie będzie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na własnej ręce! Zobaczyć jak są karmione. Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta te będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Bilety wstępu na wystawę "Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów" nabyć będzie można u organizatora wystawy w dniach i godzinach jej ekspozycji w sali warsztatowej Miejskiego Centrum Kultury PGE Giganty Mocy.

Wiek uczestników wystawy: bez ograniczeń.

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych, telefon: 883733534.