Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon

W dniach 28-29 października br. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbędzie się Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy kluczowe pytanie: od czego zależy przyszłość i na co powinniśmy postawić w edukacji? Zapisy na wydarzenie prowadzone są do 20 października.
Ogólnopolskie Forum Dydaktyki Cyfrowej to miejsce debaty, gdzie edukacja, sztuka i kultura stykają się z technologią. Jesteśmy przekonani, że narzędzia cyfrowe mogą wspomagać proces edukacji i rozwijać wśród młodzieży kluczowe kompetencje przyszłości.

Organizatorem spotkania jest Fundacja na rzecz Wielkich Historii.

"Wierzymy, że w świecie, w którym 65% dzieci w wieku szkolnym będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały (za: World Economic Forum), szczególnie należy zadbać o rozwój u przyszłych pokoleń wyobraźni, krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności prowadzenia dyskusji. Bowiem już w 2030 roku kompetencje poznawcze, społeczne i emocjonalne będą odgrywać równie ważną rolę na rynku pracy jak zaawansowane umiejętności programistyczne (za: McKinsey Global Institute).

Specyfiką naszego spotkania będzie dodatkowo refleksja nie tylko nad digitalizacją edukacji, ale w szczególności debata nad użyciem cyfrowych narzędzi w naukach humanistycznych. Do spotkania zapraszamy wszystkich nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy posługują lub chcą się posługiwać sprawniej narzędziami cyfrowymi w rozwoju i edukacji swoich podopiecznych. Przed nami dwa dni dyskusji, warsztatów i prezentacji dobrych praktyk.

Naszą ambicją jest zbudowanie środowiska osób, którym zależy na przyszłości polskiej edukacji, oraz ogólnopolskiej trwałej sieci podmiotów różnych specjalizacji korzystających w codziennej pracy z nieszablonowych, nowoczesnych rozwiązań i narzędzi cyfrowych, zwłaszcza w nauczaniu przedmiotów humanistycznych i rozwijaniu umiejętności artystycznych."

Szczegóły wydarzenia oraz zapisy prowadzone są na stronie: www.digitykon.pl.

Wydarzenie jest bezpłatne. Organizator gwarantuje nocleg, wyżywienie podczas Forum oraz bezpłatne zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna oraz ze środków Fundacji PZU.

Do pobrania

Digitykon 2019 - Program (Pobrań: 12)