Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Fotografia i Literatura 60 +

W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 + – fotografia i literatura". Przyznano 12 nagród głównych i 9 wyróżnień! Gwiazdą wydarzenia był Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor, który wystąpił wraz z synem Kacprem. Uczestnicy świetnie bawili się przy przebojach z czasów swojej młodości: „Nie liczę godzin i lat” czy „Pocieszanka" (popularna „Pogoda dla bogaczy”).
W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 + – fotografia i literatura".
Konkurs od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Ponad 100 utalentowanych seniorów nadesłało do domu kultury swoje prace fotograficzne i próbki tekstów literackich (zarówno poetyckich, jak i prozatorskich). Przyznano 12 nagród głównych i 9 wyróżnień. Pierwszą nagrodę w kategorii – fotografia zdobyli: Wanda Marat z Łodzi (za cykl fotograficzny) oraz Wojciech Psiurski z Tuszyna (za pojedyncze zdjęcie), a w kategorii – literatura zwyciężył Krzysztof Kozłowski, autor najlepszego wiersza i opowiadania.

Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK-u wręczył zwycięzcom konkursów nagrody i wyróżnienia oraz podziękował wszystkim uczestnikom za twórczą aktywność. – Szczególne pozdrowienia przekazuję od Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego. Mam dobrą wiadomość – dzięki wsparciu Sejmiku Wojewódzkiego projekt „Przystanek 60+” będzie nadal się rozwijał i już niebawem zorganizujemy kolejne plenery malarskie i fotograficzne – powiedział dyrektor.

Gwiazdą wydarzenia był Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor, który wystąpił wraz z synem Kacprem. Goście świetnie bawili się przy przebojach z czasów swojej młodości: „Nie liczę godzin i lat” czy „Pocieszanka" (popularna „Pogoda dla bogaczy”), „Za każdą cenę”.

Wielką ciekawość wśród seniorów wzbudziła książka „Srebrne tabu. Przyjaźń miłość i seks w wieku dojrzałym”, którą można było nabyć na stoisku Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Autorki książki, Moniką Kamieńską i Moniką Mularską-Kucharek opowiedziały o przełamywaniu stereotypów związanych z seksem 60+, prawie do szczęścia, niezależnie od metryki. „Srebrne tabu” to zbiór wywiadów  ze znanymi osobami. Zawiera też porady eksperckie na temat poprawy jakości życia ludzi starszych. O tym, jak spełniać swoje marzenia i dbać o codzienną aktywność opowiedzieli w niej m.in. Krystyna Sienkiewicz, Zofia Suska, Krystyna Mazurówna, Teresa Lipowska i Andrzej Precigs.

Podczas imprezy z minirectalem wystąpiła także Zofia Walczak, utalentowana seniorka, która jest tak zakochana w Przystanku 60 +, że bierze udział we wszystkich związanych z nim inicjatywach artystycznych, a nawet napisała o nim piosenkę, którą uczestnicy projektu podchwycili jako nieformalny hymn konkursu.

Wyniki konkursu fotograficznego

Kategoria fotografia

Cykl zdjęć:
I NAGRODA 500 zł, Wanda Marat
II NAGRODA 400 zł, Maria Miller
III NAGRODA 300 zł, Ryszard Zych

Wyróżnienia
Ewa Chwałowska
Krystyna Wójcicka
Mirosław Wężyk

Pojedyncze zdjęcie:
I NAGRODA 500 zł,Wojciech Psiurski
II NAGRODA 400 zł, Ryszard Zych
III NAGRODA 300 zł, Teresa Michalska-Barska

Wyróżnienia
Teresa Giza
Barbara Ałaszewska
Róża Lesińska

Wyniki konkursu literackiego

Kategoria wiersze:
I NAGRODA: 500 zł, Krzysztof Kozłowski
II NAGRODA: 400 zł, Ewa Kaczmarek
III NAGRODA: 300 zł, Przemysław Ciszewski

ORAZ 1 WYRÓŻNIENIE (150 zł) dla Marleny Kluk

Kategoria opowiadanie:
I NAGRODA: 500 zł, Krzysztof Kozłowski
II NAGRODA: 400 zł, Wiesława Maciejak
III NAGRODA: 300 zł, Nina Pawlaczyk

ORAZ 2 WYRÓŻNIENIA (po 150 zł) dla Aleksandry Nowickiej Danuty Kawki