Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Gala Operowa - Mariusz Kwiecień i Joanna Woś

27 maja o godz. 19.00 w Filharmonii Łódzkiej melomani będą mogli usłyszeć najpiękniejsze arie operowe w spektakularnym wykonaniu. Zaprezentują je światowej sławy soliści – Mariusz Kwiecień i Joanna Woś. Duetowi na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod batutą Agnieszki Nagórki.
Koncert zapewne dostarczy słuchaczom wielu emocji, ponieważ Mariusz Kwiecień - kilkukrotnie nominowany do nagrody Grammy - należy do światowej czołówki śpiewaków operowych. Znakomity baryton ma w swoim dorobku artystycznym występy w tak prestiżowych salach koncertowych jak: Metropolitan Opera, Covent Garden, Opera Wiedeńska, Opera Paryska, Opera Bawarska czy Lyric Opera w Chicago.

Joanna Woś również wielokrotnie prezentowała swój kunszt wokalny na arenie międzynarodowej. Primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, która współpracuje z Operą Narodową, Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką, Filharmonią Narodową i Filharmonią Krakowską, śpiewała dotychczas m.in. dla audytorium londyńskiej Royal Festival Hall, frankfurckiej Alter Oper czy berlińskiej Deutsche Oper.

Podczas koncertu artyści zaśpiewają utwory wybitnych włoskich kompozytorów, m.in. fragmenty „Cyrulika sewilskiego” Gioacchina Rossiniego, „Łucji z Lammermooru” Gaetana Donizettiego i „Purytan” Vincenza Belliniego.

Występ ten nie byłby możliwy bez wsparcia Partnera, który po raz kolejny zaangażował się w działalność kulturalną i pomógł zorganizować muzyczne widowisko.
- Nasza współpraca to świetny dowód, że mariaż świata kultury ze sferą biznesu może mieć charakter długotrwałej relacji i przynosić dobre rezultaty. Jestem pewien, że Gala Operowa, której Mecenasem jest Atlas, stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Łodzi w 2018 roku – mówi Tomasz Bęben, Dyrektor Naczelny Filharmonii Łódzkiej. – Zaproszone gwiazdy wraz z muzykami orkiestry z pewnością porwą publiczność i roztoczą autentyczny wokalny czar. To będzie niezwykłe wydarzenie. Czuję, że dla wielu melomanów niezapomniane – dodaje Tomasz Bęben.

Godzinę przed koncertem w kasach biletowych FŁ sprzedawane będą wejściówki na wolne miejsca (cena 60 zł).

Po występie fani Mariusza Kwietnia i Joanny Woś będą mogli spotkać się z artystami, by zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i zdobyć ich autografy. Soliści będą również podpisywać płyty w filharmonicznym foyer.

UWAGA! 
Podczas Gali Operowej obowiązuje całkowity zakaz fotografowania, nagrywania materiałów audio i audio-wideo – także dla mediów.
Dziennikarzy przygotowujących recenzje koncertu prosimy o telefoniczne deklarowanie zapotrzebowania na akredytacje do 21 maja.
Dziennikarzy radiowych i telewizyjnych, a także fotoreporterów zapraszamy 24 maja o 18.00 na próbę generalną z udziałem artystów. Przez pierwsze 15 min próba będzie otwarta dla mediów. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności na próbie do 21 maja.

Do pobrania