Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Koncert chóralny w Zgierzu

17 listopada o godz. 19.00 w Kościele pw. św Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu odbędzie się koncert chóralny z udziałem: Chóru Mieszanego KOMORNI ZBOR MEGARON (Lublana, Slovenia) oraz Chóru Żeńskiego YOUTH FEMALE CHOIR – MKC (Skopje, Macedonia). Wstęp wolny!
Chór Mieszany KOMORNI ZBOR MEGARON - /Lublana, Slovenia/ Słowo "megaron" oznacza dom w starożytnej Grecji, charakteryzujący się dużą centralną przestrzenią z kominkiem pośrodku, gdzie blask płomieni gromadził ludzi z narracją i muzyką. Chór mieszany Megaron zrzesza byłych uczniów i studentów Diecezjalnego Gimnazjum Klasycznego. Inicjatorem powstania chóru jest Damijan Močnik – doskonały dyrygent i kompozytor. Chór Megaron charakteryzuje bogate brzmienie oraz szeroki repertuar. Jest on laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Koncertował m.in. w Austrii, Niemczech, Belgii, Holandii, Słowacji, Polsce, Kanadzie i Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. W poszukiwaniu nowych wyzwań chór współpracował z wieloma profesjonalnymi orkiestrami (Munich Symphony Orchestra, RTV Slovenia Symphony Orchestra, Slovenian Philharmonic Orchestra) oraz znanymi dyrygentami (David de Villers, Jacek M. Blasczyk, Martina Batič, En Shao, Valery Gergiev. W 2012 roku chór koncertował ze znakomitym szwedzkim dyrygentem Robertem Sundem. W dziesiątą rocznicę swej działalności chór Megaron odbył trasę koncertową po Kanadzie i USA.

Chór Żeński YOUTH FEMALE CHOIR – MKC /Skopje, Macedonia/ Działa od 1972r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skopje i należy do najbardziej rozpoznawalnych grup artystycznych. Dyrygentem chóru jest Sasho Tatarchevski, absolwent dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Wydziale Muzycznym w Skopje. Jest doskonale wykształconym muzykiem. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, Florencji, Sarteano, St. Petersburgu i Moskwie. Występował z wieloma zespołami, w tym z Filharmonią Macedońską, orkiestrą kameralną Bitola, operą i baletem Macedońskim, Orkiestrą Sinfonica di ICE, Orkiestrą Symfoniczną Ermitażu. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Muzycznym. Chór posiada szeroki i atrakcyjny repertuar obejmujący kompozytorów różnych epok, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki sakralnej osiągając profesjonalny pozom wykonawstwa. W okresie ponad 45-letniej działalności chór zdobył wiele nagród i wyróżnień na krajowych i zagranicznych festiwalach i konkursach, które wypromowały go do zaszczytnego tytułu - Kulturalny Ambasador Republiki Macedonii.

Koncert odbywa się w ramach promocji XXI Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis, którego organizacja nastąpi w dniach 17 – 18 XI 18r. w Łódzkim Domu Kultury.

Wstęp wolny!

Info. muzyka@ldk.lodz.pl