Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Drzewo Pokoleń - ŁDK prosi o głosy!

Inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury dla seniorów zostały docenione. Instytucja została nominowana do III edycji Konkursu Drzewo Pokoleń w kategorii "Samorząd". Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym, które rozpoczęło się 12 maja i potrwa do 24 maja. Głosujcie!
Łódzki Dom Kultury prosi o oddawanie głosów na stronie http://drzewopokolen.umed.pl/glosowanie/samorzad/

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 25 maja o godz. 19 w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Konkurs Drzewo Pokoleń ma na celu wyłonienie oraz nagrodzenie działań i inicjatyw zmierzających do poprawy jakości życia osób starszych.
Mając na uwadze potrzebę integracji projektów i działań poświęconych zdrowemu starzeniu się podejmowanych zarówno przez samorządy, instytucje, organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli środowisk seniorskich, Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w  Łodzi oraz Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi postanowiły wyróżnić inicjatywy, których efekty mają wymiar szczególny.

III edycja Konkursu Drzewo Pokoleń stanowi integralną część „V Łódzkich Senioraliów”.

„Przystanek 60+” realizowany od 2016 roku przez Łódzki Dom Kultury to unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju, którego celem jest aktywne wsparcie seniorów z miast, miasteczek i wsi w integracji poprzez twórczość, kulturę i sztukę. W realizacji projektu ŁDK wykorzystuje stworzoną przez siebie sieć współpracy ze wszystkimi ośrodkami kultury na terenie województwa.

Program rozpoczął się w 2016 roku od Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej systematycznie się rozrastał. W 2017 roku zorganizowano 6 przeglądów twórczości: kolędy i pastorałki, teatr oraz kabaret, malarstwo, fotografia, literatura, muzyka.

Z inicjatywy uczestników zorganizowano także plenery artystyczne. Seniorzy z 10 miejscowości regionu mieli okazję wziąć udział w wycieczkach, prelekcjach oraz warsztatach: fotografii, malarstwa oraz gobelinu artystycznego, zorganizowanych w jednym z 7 Parków Krajobrazowych województwa łódzkiego.

W trakcie plenerów odbywały się konkursy, których rozstrzygnięcie nastąpiło w grudniu 2017 r. podczas uroczystej gali podsumowującej kolejny rok projektu.

Od 2017 roku w ramach inicjatywy „Przystanek 60+” organizowane są fora dyskusyjne seniorów środowisk działających na  ich rzecz, połączone z prezentacjami i wykładami. Każde forum kończy występ artystyczny.