Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

Letnie atrakcje w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Spacery śladami rodziny Geyerów, warsztaty ruchowe, spotkania twórcze czy kino pod chmurką – takie formy letniego wypoczynku oferuje Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Każdy, niezależnie od wieku i upodobań, znajdzie tu coś dla siebie.
CMWŁ przygotowało specjalną ofertę wakacyjną dla zwiedzających, są to m.in. zajęcia stacjonarne, dla osób spragnionych bezpośredniego kontaktu ze sztuką, jak i zajęcia online dostępne bez wychodzenia z domu.

16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny – tylko do 26 lipca
Już tylko do 26 lipca można zwiedzać wystawę czasową 16. MTT – najstarszą i najważniejszą prezentację zjawisk związanych z medium tkaniny. Tegoroczna edycja – wydłużona ze względu na pandemię do końca lipca, prezentuje 55 prac z 21 krajów całego świata, a jej tematem przewodnim jest „Przekraczanie granic”. Przedstawione prace okazały się szczególnie aktualne w czasach izolacji, poruszając ponadczasowe wątki komunikacji międzyludzkiej, więzów, które nas łączą, a jednocześnie dystansu, który nas dzieli.

Z wizytą w „sercu” starej fabryki
Wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak działała kotłownia dawnej fabryki Ludwika Geyera zapraszamy na wirtualną wycieczkę do XIX w. Multimedialna wystawa „Kotłownia – Muzeum Interaktywne”, za pomocą filmów i animacji daje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z muzealnymi eksponatami, zapoznania się z procesem produkcji włókienniczej i jego ewolucją. Opowiada o historii przemysłu włókienniczego oraz samej Białej Fabryki i rodziny Geyerów. W czwartki wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny. 

Letnie Polówki
Miłośników kina zapraszamy w każdy wtorek o 21.00 na dziedziniec Białej Fabryki na letnie Polówki. Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczenie liczby widzów do 150, należy wcześniej odebrać na stronie http://polowka.com/ bezpłatną wejściówkę. Tytuły filmów będą ujawniane z tygodnia na tydzień. Wśród sekcji tematycznych znajdą się: Młodość, Góry, VHS, Stereo, The best of!. Polówka potrwa przez całe wakacje, co najmniej do 5 września.

Wracamy z warsztatami sPLOTY!
sPLOTY to popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Pracujemy razem, w małych, maksymalnie 8-osobowych grupach, ale każdy nad swoim projektem! To przestrzeń otwarta na propozycje uczestników, dająca upust ekspresji twórczej poprzez technikę, w której każdy czuje się najlepiej. Makatki, haft, malarstwo, rysunek, makrama – to Ty wybierasz!

Oprowadzania z edukatorem
Po dłuższej przerwie wracają też oprowadzania grupowe po aktualnych wystawach w Muzeum. Ze względu na bezpieczeństwo, zwiedzanie możliwe jest w kameralnych grupach maksymalnie do 8 osób.

Spacer śladami rodziny Geyerów
To zupełnie nowa propozycja CMWŁ. Spacer z przewodnikiem po Białej Fabryce i jej okolicach, podczas którego poznajemy historię Ludwika Geyera i jego rodziny oraz dowiadujemy się o jego wielkich przedsięwzięciach i inwestycjach, które odmieniły Łódź. Spacer rozpoczyna się w siedzibie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dalej trasa prowadzi do wejścia na ul. Piotrkowską. Później do skrzyżowania ulicy Piotrkowskiej z Czerwoną i Milionową. Następnie w drugą stronę, do Placu Reymonta, początkowym odcinkiem ulicy Przybyszewskiego i dalej, przez Park Reymonta. Kończy się na dziedzińcu Białej Fabryki. Po drodze zatrzymujemy się przy poszczególnych budynkach należących niegdyś do rodziny Geyera i opowiadamy o ich historii. Maksymalna liczba uczestników: 40 osób.
UWAGA: Na warsztaty, oprowadzania i spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.
– telefonicznie: (42) 684 61 15, 500 527 855;
– mailem: edukacja@cmwl.pl

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi można zwiedzać od czwartku do niedzieli w godzinach 12.00-14.30 i 15.00-18.00.

CMWŁ kontynuuje również spotkania online dla wszystkich tych, którzy wolą zwiedzanie wirtualne:
– Sobotnie spotkania online z Działem Edukacji
– Włókiennicze ABC
– „Tkanie Ruchu” – nowość w ofercie Muzeum

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty na stronie http://www.cmwl.pl oraz na profilu FB https://www.facebook.com/cmwllodz/.
Serdecznie zapraszamy!

Kategoria

Muzea

Adres

ul. Piotrkowska 282, 93-034 Łódź

Kontakt

www.muzeumwlokiennictwa.pl
tel.: 42 683 26 84
email: sekretariat@cmwl.pl