Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Literacki surfing

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przygotowała coś dla miłośników książek i… gier! Już w czerwcu, przemierzając ulice Łodzi, będzie można poznać ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy oraz odwiedzić miejsca, w których bywali, pracowali, odpoczywali, spotykali się z przyjaciółmi. Wystarczy zabrać ze sobą smartfon (lub tablet), dobry humor, odrobinę wiedzy i zapał do odkrywania tajemnic naszego miasta. Zapewniamy, że jest co odkrywać!
To wszystko będzie możliwe dzięki grze miejskiej na smartfony „Literacki surfing” przygotowanej w nawiązaniu do przypadających w 2019 r. obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego.

Gra ma szansę stać się dobrym uzupełnieniem tradycyjnej oferty Biblioteki i odpowiedzią na zmieniające się potrzeby dotyczące odbioru literatury, zwłaszcza wśród młodych czytelników.

Gra dotyczyła będzie m. in. Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, Aleksandra Kamińskiego, Szaloma Asza, Marii Konopnickiej, Grzegorza Timofiejewa, Jerzego Kosińskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Andrzej Sapkowskiego, Jana Sztaudyngera i wielu innych regionalnych twórców.

W drugiej połowie czerwca 2019 r. przeprowadzona zostanie pierwsza rozgrywka inaugurująca grę „Literacki surfing”, a następnie gra zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Każdy, po ściągnięciu aplikacji Action Track i zalogowaniu się, będzie mógł zagrać bezpłatnie w dowolnym, wybranym przez siebie czasie. Gra będzie dostępna do końca 2019 r.

Grę „Literacki surfing” realizuje Biuro Promocji oraz Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Pomocą przy realizacji gry stanie się „Literacka Mapa Województwa Łódzkiego” tworzona przez Dział Zbiorów Regionalnych WBP.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategoria

Wiadomości