Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Łódź Young Fashion

Foto: Teatr Powszechny w Łodzi

Druga edycja największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów odbędzie się w dniach 16– 20 października 2018 r. Łódź Young Fashion to współtworzone przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydarzenie promujące młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata.
W poniedziałek 1 października br. w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca Łódź Young Fashion 2018 oraz galę Bra Day 2018, w ramach której zaprezentowana została koncepcja spektaklu realizowanego przez Teatr Powszechny oraz kobiety walczące z rakiem piersi.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli:
  • Izabela Zbonikowska -Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń,
  • Magdalena Janus-Hibner – koordynatorka projektu Łódź Young Fashion,
  • Małgorzata Czudak – reżyser gali BRA Day,
  • Ewa Pilawska - Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi,
  • Wojciech Szrajber - Dyrektor Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

 

Druga edycja największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów odbędzie się w dniach 16– 20 października 2018 r. Łódź Young Fashion to współtworzone przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydarzenie promujące młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata. Sukces pierwszej edycji imprezy zadecydował o podpisaniu przez organizatorów umowy na jej kolejną realizację. Miasto przeznaczyło na ten cel 821 000 zł brutto.
 

Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana została na 16–20 października 2018 r. W ramach bogatego programu imprezy w Akademii Sztuk Pięknych oraz w wielu innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki. Pięć dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń.

 

Organizatorzy podczas konferencji przybliżyli tegoroczną edycję BRA Day oraz przedstawili współorganizatora tegorocznej gali – Teatr Powszechny w Łodzi. Tegoroczna gala zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż jej zwieńczeniem będzie premiera przygotowana specjalnie na galę. Pomysłodawczynią teatralnej impresji, którą kobiety zmagające się z nowotworem piersi przygotują wspólnie z aktorami teatru, jest Ewa Pilawska, która do jej realizacji zaprosiła reżysera Jakuba Przebindowskiego, choreografkę Annę Głogowską, scenografa Wojciecha Stefaniaka oraz sześciu aktorów Powszechnego.

 

„Jesteśmy teatrem komediowym i Polskim Centrum Komedii, dlatego miniatura teatralna, którą zaprezentujemy, będzie impresją na temat terapeutycznej roli śmiechu. Robimy to na co dzień, niejednokrotnie przekłuwając wypełnione trudem życia balony losu człowieka. Poczucie humoru jest niezbędne, żebyśmy mogli być szczęśliwi i cieszyć się życiem” – mówi Ewa Pilawska. Jakub Przebindowski zapowiada, że projekt będzie emanacją hasła „viva la vida!”, będącego pochwałą życia i wyrazem radości, pozwalającej oderwać się nam od codzienności. Punktem wyjścia do prac nad projektem było pytanie: co nas śmieszy? „Cieszę się bardzo, że możemy współtworzyć ten projekt. Jesteśmy Teatrem blisko ludzi. Realizacja wspólnego projektu z kobietami walczącymi z rakiem to kolejne działanie w imię misyjności teatru publicznego” – dodaje Pilawska.

 

HARMONOGRAM WYDARZENIA:


16-20.10.2018 r (WTOREK)

WARSZTATY W RAMACH ACADEMY OF YOUNG DESIGNERS

Harmonogram warsztatów dostępny jest na stronie www.lodzyoungfashion.com

 

17.10.2018 r. (ŚRODA)

23. GALA DYPLOMOWA – pokaz dyplomowy Katedry Ubioru łódzkiej ASP

Wydarzenie to odbywa się od 1995 roku i jest imprezą promującą dyplomantów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Gala to konkurs i prezentacja najlepszych kolekcji dyplomowych autorstwa studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Pokazywane prace są nie tylko świadectwem dokonań młodych artystów, to prawdziwe crème de la crème Katedry Ubioru, która jest wspaniałą wizytówką Akademii. Projektanci powalczą o nagrodę główną JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów Uczelni, głównie firm odzieżowych współpracujących z Katedrą Ubioru.

 

18.10.2018 r. (CZWARTEK)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ZŁOTA NITKA” 2018

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1988 roku. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Hasłem tegorocznej edycji jest HARMONIA. Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 zł. Laureat otrzyma także zaprezentowania swojej kolekcji podczas finału międzynarodowego konkursu dla projektantów – International Contest – Łódź Young Fashion Award 2018.

 

19.10.2018 r. (PIĄTEK)

BRA DAY

Piąta odsłona imprezy realizowanej wspólnie przez łódzką ASP, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi i Fundację Pełną Piersią. To wydarzenie modowe, w którym biorą udział wiodący polscy projektanci. W poprzednich edycjach byli to: Gosia Baczyńska, Małgorzata Czudak, MMC Studio, La Mania – Joanna Przetakiewicz czy Ewa Minge. Głównymi bohaterkami wieczoru są jednak kobiety zmagające się z chorobą nowotworową piersi – wyjątkowe kobiety, które podczas imprezy występują w roli modelek. BRA DAY towarzyszy zawsze wernisaż fotografii oraz aukcja, z której dochód przeznaczany jest na poprawę warunków oraz standardu leczenia pacjentek z chorobami nowotworowymi piersi.

 

W tym roku w ramach gali finałowej zostanie zaprezentowana miniatura teatralna zrealizowana przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Pomysł i koncepcja: Ewa Pilawska
Opieka reżyserska: Jakub Przebindowski
Choreografia: Anna Głogowska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Małgorzata Gożdzik, Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Filip Jacak, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik oraz kobiety, które wygrały walkę (bądź wciąż walczą) z rakiem piersi

 

20.10.2018 (SOBOTA)

INTERNATIONAL CONTEST – ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2018

Międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (urodzonych po 1988 roku) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest FREEDOM (WOLNOŚĆ), a udział w wydarzeniu to szansa na zrealizowanie marzeń projektowych. Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej, to pierwszy krok na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki. Laureat otrzyma statuetkę MANEQUINE 2018 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 euro, ufundowaną przez miasto Łódź.

 

O Łódź Young Fashion

Najważniejszym wydarzeniem projektu ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2018 będzie konkurs INTERNATIONAL CONTEST – ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2018, adresowany do młodych projektantów, urodzonych po 1988 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to FREEDOM (WOLNOŚĆ). Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2018. Do jury zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata mody.

Impreza połączy trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day, oraz Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka”, którego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas finałowej rywalizacji w ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2018. Motyw przewodni „Złotej Nitki” to w tym roku HARMONIA.

Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody. Pokazom towarzyszyć będą liczne wystawy, wykłady, odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta. Jednym z przedsięwzięć jest Academy of Young Designers, w ramach której odbędą się warsztaty z pogranicza mody i sztuki.