Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

Łódzki Dom Kultury z nagrodą Złoty Ekslibris!

Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej to? „Wzornik - szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie” Alicji Woźniak wydany przez Łódzki Domu Kultury! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości wręczenia nagrody.
Podczas uroczystości Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, która odbyła się 20 maja 2019 roku odebraliśmy nagrodę "Złoty Ekslibris" w kategorii: Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej. Bardzo dziękujemy za docenienie i wyróżnienie książki Alicji Woźniak, pn. „Wzornik - szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”.

Wzornik to forma podręcznika upowszechniającego haft poprzez odtworzenie, rekonstrukcję, przypomnienie i przekazanie wzornictwa i technik tradycyjnych wszystkim miłośnikom haftowania zarówno młodzieży, studentom szkół artystycznych jak również twórcom i mieszkańcom z woj. łódzkiego. To zadanie kładące nacisk na kontynuację tradycji hafciarskich oraz jej artystycznego przetworzenia i wykorzystania we współczesnym zdobnictwie. Zrealizowana zostanie książka – album składający się z części historycznej, wzornika i płyty CD oraz promocja w formie wystawy prezentującej regionalne stroje z zastosowanymi haftami oraz współczesnymi inspiracjami tradycyjnym wzornictwem.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fuduszu Promocji Kultury.