Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Łódzkie znowu z Basztą! Sukces w Kazimierzu!

Stanisław Madanowski, laureat Nagrody głównej – BASZTY w kategorii solistów śpiewaków

Sukces artystów ludowych z województwa łódzkiego na  54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych! Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele zostali laureatami festiwalu, który odbył się w dniach 28-29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą!
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych to jedno z najważniejszych wydarzeń cyklicznych o charakterze konkursowym, promujących i dokumentujących muzykę oraz śpiew ludowy w ich najbardziej tradycyjnym wyrazie.

Tegoroczny Festiwal miał nieco inny niż zwykle przebieg ze względu na panującą pandemię. Mimo licznych ograniczeń, w konkursie zmierzyło się około 500 artystów ludowych z 14 województw. Ich zmagania można było śledzić m.in. na telebimach i dzięki transmisji online:

Jury oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny, przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 80 tysięcy złotych.

Nagrodę główną – BASZTĘ w kategorii solistów śpiewaków przyznano Stanisławowi Madanowskiemu, śpiewakowi z Boczek Chełmońskich. W ramach konkursu „Mistrz i Uczeń” w grupie instrumentalistów II nagrodę zdobyli Roman Wojciechowski i Wiktoria Chwalińska z Teodozjów, w grupie śpiewaczej wyróżniono Danutę Dębską i Justynę Kwiatkowską z Wilkowic. III nagrodę w kategorii kapel otrzymała Wieluńska Kapela Ludowa, natomiast w kategorii zespołów śpiewaczych III nagrodę przyznano Zespołowi Śpiewaczemu „Jankowskie Wolanki”.

Z ramienia Łódzkiego Domu Kultury nad występami artystów z województwa łódzkiego czuwały Małgorzata Dziurowicz-Kaszuba i Ewa Sławińska-Dahlig.

Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty, Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne oraz Targi Sztuki Ludowej.

Głównym fundatorem nagród było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Kategoria

Wiadomości