Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Moniuszko w Bibliotece - otwarta inwentaryzacja

W związku z obchodzonym w całym kraju Rokiem Stanisława Moniuszki Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprezentuje zbiory związane z życiem i twórczością wybitnego polskiego artysty. Otwarta inwentaryzacja odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 12.00.
Zasoby Biblioteki związane z życiem i twórczością wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej mogą być wykorzystane np. do budowania programów edukacyjnych, scenariuszy lekcji czy tworzenia szkolnych albo bibliotecznych wystaw poświęconych Moniuszce. A jest z czego wybierać – w zbiorach Biblioteki znajduje się pół tysiąca pozycji związanych z kompozytorem, w tym: książek, audiobooków, nut, płyt analogowych i CD, fotografii, pocztówek a także wyjątkowych „perełek” takich jak medal, ekslibris czy grafika związana  z Moniuszką. Oprócz tego znajdziemy dokumenty życia społecznego: programy koncertów muzycznych, oper, afiszy, fotosów, zaproszeń, notatek prasowych (w wyborze) i artykułów znajdujących się w Bibliotece Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej.

Kwerendę, której efekty zostaną zaprezentowane podczas spotkania, zrealizowali pracownicy kilku działów: Zbiorów Audiowizualnych, Zbiorów Regionalnych oraz Automatyzacji Biblioteki. Biblioteka już w lutym planuje także realizację wirtualnej wystawy poświęconej twórcy polskiej opery.

Wydarzenie odbędzie się w Czytelni Działu Zbiorów Audiowizualnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (ul. Gdańska 100/102, wejście C - parter).

Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są e-mailowo do dn. 21 stycznia pod adresem aleksandra.latas@lodzkie.pl

Szczegółowe informacje o obchodach Roku Moniuszki można znaleźć na stronie: https://moniuszko200.pl/pl/ (oficjalna strona Roku Moniuszki prowadzona przez Operę Narodową) oraz na https://www.lodzkie.pl/kultura/rok-moniuszki (informacje o Regionalnych obchodach).