Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Namibia, Botswana - góry, przyroda, przestrzeń

25 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy podróżnik Robert Gondek zabrał uczestników spotkania w podróż na południe Afryki do Namibii i Botswany. Głównym celem wyjazdu było zdobycie dwóch najwyższych szczytów w tych krajach: Königstein (2606 m n.p.m.) w Namibii oraz Otse Hill (ok. 1491 m n.p.m.) w Botswanie.
Dzięki prezentacji uczestnicy obejrzeli też namibijskie Wybrzeże Szkieletów, na nadmorskiej pustyni Namib, najwyższe na świecie, czerwone wydmy w Sossusvlei, będące częścią Parku Narodowego Namib-Naukluft  oraz Spitzkoppe, malownicze miejsce z unikalnymi formacjami skalnymi.

W Botswanie największe wrażenie robiły zdjęcia delty Okawango, szczególnie te które powstały podczas lotu helikopterem nad deltą. Ogromne przestrzenie rozlewiska a na nim stada słoni, żyraf, zebr i antylop widziane z góry zachwycały miłośników przyrody. Równie duże wrażenie wywierały zdjęcia hipopotamów, bawołów i krokodyli robione z przepływającej nieopodal łodzi. Delta Okawango obfituje również w bardzo wiele gatunków ptaków, które również były dla podróżnika wdzięcznym obiektem obserwacji i fotografowania.

Po spotkaniu zatytułowanym  „Namibia, Botswana - góry, przyroda, przestrzeń” można było nabyć książkę-album fotograficzny autorstwa Roberta Gondka poświęcony Afryce, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

To już drugie spotkanie z Robertem Gondkiem w łęczyckiej bibliotece. Poprzednio opowiadał o Gabonie i Wyspie św. Tomasza w Afryce Równikowej.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Konopnickiej 11, 99-100 Łęczyca

Kontakt

http://www.bibliotekaleczyca.pl/
tel.: 24 721 03 57
email: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl