Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =

Podsumowanie zadania „Na łowicką nutę”

Niedziela 13 października 2019 r. była nie tylko ciepła i słoneczna, ale też bardzo rodzinna i roztańczona. W skansenie w Maurzycach odbyło się podsumowanie zadania „Na łowicką nutę – nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z rodzicami wspólnie spędzając czas przy muzyce ludowej, na tańcach, zabawach i z pysznym jedzeniem.
Zadanie miało na celu popularyzację ważnego elementu kultury ludowej dawnego Księstwa Łowickiego, jakim jest muzyka ludowa i tradycje muzyczne regionu. W oparciu o posiadane muzealia oraz dokumenty, zostały zrealizowane wydarzenia dla dzieci i młodzieży dzięki czemu rozszerzono ofertę edukacyjną o nową lekcję muzealną „Mali muzykanci”.

W ramach podsumowania - odbył się koncert łowickiej muzyki ludowej połączony z potańcówką.

Tradycje muzyczne były w Księstwie Łowickim bardzo ważne, dlatego istotne jest zaprezentowanie ich szerszej publiczności. Dzięki wydaniu kart pracy do lekcji "Mali muzykanci" muzeum może zaprezentować swoje zbiory oraz urozmaicić ofertę edukacyjną.

Uzupełnienie lekcji muzealnych o pomoce dydaktyczne metody Montessori umożliwiło rozwinięcie oferty edukacyjnej o nowe materiały i metody pracy z dziećmi.

Lekcja muzealna „Mali muzykanci” zostanie wprowadzona do stałej oferty edukacyjnej Muzeum w Łowiczu od początku roku 2020.


Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie:  http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/podsumowanie-zadania-na-lowicka-nute-nowe-zajecia-edukacyjne-w-muzeum-w-lowiczu-galeria/?event_date=2019-10-13


Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury  w ramach programu EtnoPolska 2019.

Kategoria

Wiadomości