Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

Poznaj lokalne dziedzictwo!

W dniach 12-13 oraz 19-20 września w województwie łódzkim, podobnie jak w innych zakątkach Polski, świętować będziemy 28. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa! W tym roku pod hasłem „Moja droga” w Łódzkiem odbędzie się ponad 50 bezpłatnych wydarzeń w 16 miejscowościach. Organizatorzy zapraszają na wernisaże wystaw, koncerty, prelekcje, spotkania, warsztaty, wycieczki piesze i rowerowe, a także spotkania i transmisje online. Zachęcamy do udziału!
Zapraszamy w podróż po polskiej kulturze i historii, zachęcamy do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.


Co, gdzie i kiedy wydarzy się w naszym regionie?

Zachęcamy do lektury informatora promującego wydarzenia, które odbędą się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie łódzkim! 

 


 
Więcej informacji o 28. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa można znaleźć na stronie internetowej: edd.nid.pl

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Każdego roku w II i III weekend września w całej Polsce w ramach inicjatywy organizowanych jest tysiące wydarzeń kulturalnych związanych z lokalną historią i zabytkami.

Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Koordynator ogólnopolski:

Narodowy Instytut Dziedzictwa


Koordynatorzy wojewódzcy:

Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź
t 797 326 176 @ a.bialkowski@ldk.lodz.pl
t 797 326 179 @ w.cascarino@ldk.lodz.pl
www.ldk.lodz.pl/www.regionkultury.pl/www.e-kalejdoskop.pl

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
pl. Wolności 14, 91-415 Łódź
ida.wojnarowska@maie.lodz.pl
www.maie.lodz.pl

Do pobrania

  • 12-09-2020 - 20-09-2020