Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Praca = dokumentacja wyobraźni

W odpowiedzi na nałożone na nas wszystkich ograniczenia w zakresie przemieszczania, spotykania czy komunikowania się Muzeum Sztuki w Łodzi zainicjowało internetową kolekcję „Praca = Dokumentacja wyobraźni” złożoną z prac międzynarodowej grupy artystek i artystów. Jak mówią koordynatorzy projektu „w poszukiwaniu aktualnych rozwiązań, kierujemy się w przeszłość, czerpiąc inspiracje z neoawangardowych praktyk artystycznych”.
Kolekcja nawiązuje do działania węgierskiego historyka sztuki László Beke, który w 1971 roku wysłał do grupy znajomych artystów listy z zaproszeniem do reakcji na hasło, które brzmiało właśnie: „Praca = Dokumentacja wyobraźni".

W projekcie wezmą udział m.in. Alan Butler, Carolina Caycedo, Celine Condorelli / Wendelien van Oldenborgh, Tatiana Czekalska / Leszek Golec, Wojciech Dada / Rafał Jakubowicz, Sanja Iveković, Cecylia Malik, Anna Nowicka, Pakui Hardware, Jadwiga Sawicka, Alicja Rogalska, Suzanne Treister.

Nowe prace będą publikowane stopniowo, dlatego warto regularnie zaglądać na https://documentation-of-imagination.msl.org.pl/
Po zebraniu kolekcji prac zostaną one udostępnione publiczności również w siedzibie Muzeum Sztuki.

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Więckowskiego 36, 90-734 Łódź

Kontakt

email: muzeum@msl.org.pl
tel.: (00 48 42) 633 97 90