Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Promocja wydawnictwa „Wzornik wycinanek łowickich”

Muzeum w Łowiczu zaprasza na promocję wydawnictwa „Wzornik wycinanek łowickich” oraz podsumowanie projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja” 24 października 2020 r., godz. 16.00, Stary Rynek 5/7. Na wydarzenie obowiązują darmowe wejściówki – do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu  46 8373928 wew. 36.
Muzeum w Łowiczu opracowało i wydało bardzo ciekawą publikację: Wzornik wycinanek łowickich, dzięki której będzie można poznać historię łowickiej wycinanki, a co najważniejsze samemu stworzyć dzieło sztuki ludowej. Wzornik zawiera szablony wszystkich typów tradycyjnych wycinanek: koder, gwiozd i tasiemek pochodzących z bogatych zbiorów Muzeum w Łowiczu oraz wycinankowe karty pocztowe zaprojektowane przez współczesne wycinankarki Henrykę Lus, Helenę Miazek, Marię Stachnal i Danutę Wojdę.

Wielkim atutem wzornika są jego walory edukacyjne. Wydawnictwo może być niezwykle pomocnym narzędziem do prowadzenia zajęć dotyczących edukacji regionalnej i artystycznej. Publikacja została wydana w polsko-angielskiej wersji językowej.

Wydawnictwo jest jednym z działań prowadzonych przez Muzeum w Łowiczu w ramach projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna na 2020 r.   Obok wzornika w ramach projektu w 2020 r. realizowane są także prelekcje i warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży, w tym dla osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i dla osób z niepełnosprawnościami oraz akcja pt. „Wycinanka na święta dla seniora”.

Część nakładu wzornika sfinansowana została z budżetu Gminy Miasta Łowicza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Prosimy o przyjście z wyprzedzeniem ze względu na wymagania sanitarne, konieczność zmierzenia temperatury i wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia oraz klauzuli informacyjnej.

W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 40 osób, wstęp tylko z wejściówką (do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu  46 8373928 wew. 36 do wyczerpania), w maseczkach i po dezynfekcji rąk.


Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu, obowiązującego podczas trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2.
Dokumenty do pobrania poniżej: