Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP Roku Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową http://rokpapieski.lodzkie.pl, na której chce przybliżyć – zwłaszcza młodym ludziom – postać Papieża Polaka i przypomnieć Jego wizyty w naszym regionie.
W trakcie swojego pontyfikatu Jan Paweł II dwukrotnie gościł na terenie obecnego województwa łódzkiego – w Łodzi w roku 1987 oraz w Łowiczu w 1999. Wizyty te na pewno pozostały w pamięci mieszkańców, którzy mogli w nich uczestniczyć. Chcąc upamiętnić te wydarzenia i zachować wspomnienia dla potomnych powstała strona https://rokpapieski.lodzkie.pl/waszewspomnienia/, na której zbieranie będą opowieści o spotkaniu z Ojcem Świętym. Swoje historie można przesyłać cały rok – będą na bieżąco dodawane.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat samej postaci św. Jana Pawła II, jego nauczaniem i relacjami z wizyt Ojca Świętego w Łodzi i Łowiczu.