Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin

7 maja minął termin zgłoszeń do Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Podobnie jak w roku ubiegłym w szkole muzycznej w Sieradzu zaprezentują swoje muzyczne pasje członkowie 12 rodzin. Ten uroczysty koncert odbędzie się 16 maja o godzinie 18.00, tuż po Światowym Dniu Rodziny, który obchodzić będziemy dzień wcześniej.
Prawdopodobnie podczas tegorocznego koncertu wystąpi wraz ze swoim tatą dziecko, które ma dopiero jeden (sic) rok. W historii Festiwalu, która sięga roku 2011 nie było jeszcze tak młodego uczestnika. Duet zaprezentuje dwie kompozycje „Poranek” i „Zmierzch”. Wszyscy jesteśmy ciekawi tego występu. Oprócz tych utworów usłyszymy np. Canon Pachelbela, Taniec norweski Griega i szereg przebojów muzyki filmowej.
W drugiej części koncertu wystąpi małżeństwo akordeonistów: Ewa Grabowska – Lis i Daniel Lis. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. W repertuarze zespołu „Amalgalis Duo” znajdują się zarówno kompozycje barokowe, romantyczne, czy XX-wieczne, jak i utwory z elementami muzyki folkowej i rozrywkowej.

Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

Organizatorem SFMR jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu.
W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu.
Medialnie Festiwal wspiera rozgłośnia „Nasze Radio”.

SFMR wpisuje się również w 100 rocznicę odzyskania niepodległości obchodzoną w naszym mieście pod hasłem „Sieradz w centrum niepodległości”.