Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Sierpniowe wieczory z Gwiazdami

Teatr Wielki w Łodzi na sierpniowe wieczory proponuje cykl koncertów plenerowych. 22 i 23 sierpnia posłuchamy najpiękniejszych przebojów muzyki filmowej, 29 i 30 sierpnia szlagierów operowych.
W koncertach usłyszymy i zobaczymy, m.in.: Joannę Woś, Dorotę Wójcik, Agnieszkę Makówkę, Bernadettę Grabias, Patrycję Krzeszowską, Hannę Okońską, Annę Wierzbicką, Aleksandrę Borkiewicz oraz Zenona Kowalskiego, Dominika Sutowicza, Andrzeja Kostrzewskiego, Pawła Skałubę, Grzegorza Szostaka, Roberta Ulatowskiego, Przemysława Reznera, Rafała Pikałę, Łukasza Motkowicza, Arkadiusza Anyszkę, Dawida Kwiecińskiego oraz orkiestrę kameralną i chór Teatru Wielkiego w Łodzi.

Pierwsze dwa koncerty zatytułowane Najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej przeniosą nas w świat dwudziestolecia międzywojennego, a usłyszymy szlagiery takich mistrzów, jak m.in.: Henryk Wars – Ach, śpij kochanie, Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Emanuel Szlechter – Sex appeal, Jerzy Petersburski – Odrobinę szczęścia w miłości… Będą też New York, New York Johna Kandera czy Waldemara Kazaneckiego walc z filmu Noce i dnie. Któż z nas nie pamięta tych pięknych kompozycji... Starsi potrafią je zanucić lub zaśpiewać, a młodzież – jeśli nie zna, to koniecznie musi ich posłuchać i przekonać się, że naprawdę robią wrażenie i na długo pozostają w pamięci!

Ostatni weekend sierpnia to spotkanie z operowymi hitami. W koncercie Operowe szlagiery soliści z towarzyszeniem fortepianu i chóru zaprezentują najpiękniejsze arie z takich oper jak Rigoletto, Trubadur, Traviata Verdiego, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Carmen Bizeta czy Straszny dwór Moniuszki.
Tych koncertów nie można przegapić – zatem rezerwujcie Państwo wolne terminy na sierpniowe wieczory, a my zapraszamy na plac przy budynku technicznym Teatru Wielkiego w Łodzi, który na ten czas zamieni się w... nastrojowy amfiteatr z i pod gwiazdami…
  • 22-08-2020 godz 19:00
  • 23-08-2020 godz 19:00
  • 29-08-2020 godz 19:00
  • 30-08-2020 godz 19:00

Kategoria

Muzyka

Adres

Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź

Kontakt

http://www.operalodz.com/
tel.: 42 647 20 00
email: teatr@teatr-wielki.lodz.pl