Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Spotkania Regionów_opoczyńskie!

Miłośnicy tradycji już niebawem będą mogli poznać bliżej bogatą sztukę ludową i folklor ziemi opoczyńskiej. 25 lutego w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się pierwsze z cyklu Spotkanie Regionów.  W programie m.in. spotkanie z twórcami ludowymi, muzyka na żywo i degustacja potraw regionalnych! Wstęp wolny!
Spotkania Regionów to cykl spotkań, których głównym założeniem jest przybliżenie najciekawszych zjawisk kulturowych odwołujących się do regionów etnograficznych województwa łódzkiego: m.in. opoczyńskiego, łowickiego, sieradzkiego.

25 lutego 2020 roku w Łódzkim Domu Kultury o godz.18.00 w sali 221, odbędzie się inauguracyjne spotkanie poświęcone niezwykle bogatej i wciąż żywej sztuce oraz folklorowi Opoczyńskiego.

Poznawanie regionu będzie odbywało się między innymi poprzez aktywne uczestniczenie z depozytariuszami sztuki ludowej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, zachwycającej wciąż swoją niepowtarzalnością. Ciekawym wydarzeniem będzie udział zaproszonej kapeli i muzykantów przybliżających autentyczny folklor opoczyński.

Zwieńczeniem spotkania będzie możliwość zapoznania się z kuchnią regionalną oraz zmierzenie się na parkiecie z dynamicznym opoczyńskim oberkiem!

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja nowego albumu „Zainspiruj się. Opoczyńskie” wydanego przez Gminę Opoczno we współpracy z Muzeum Regionalnym w Opocznie. 

Wstęp wolny!