Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Spotkanie z Michałem Maj Wieczorkiem

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  zaprasza w podróż do rozśpiewanego świata polskiej kinematografii przedwojennej. Spotkanie z Michałem Maj Wieczorkiem i promocja książki jego autorstwa „W melodii tej siła zaklęta. Piosenka w polskim filmie 1930-1939” odbędzie się 20 lutego o godz. 17.00.
W melodii tej siła zaklęta

Wydana 13 września 2016 r. przez Dom Wydawniczy Księży Młyn książka „W melodii tej siła zaklęta” to podróż do rozśpiewanego świata polskiej kinematografii przedwojennej, której różnorodność, koloryt i liczne tajemnice odkrywa przed nami autor zafascynowany epoką, która odchodzi w zapomnienie, a której ostatnimi okruchami i bezcennym dokumentem są pełne dobrej muzyki, humoru i wdzięku przedwojenne filmy, dzięki którym możemy przenieść się do czasów, kiedy królowała elegancja, dobre maniery i PIOSENKA, będąca nieodłącznym elementem i ozdobą  filmów lat 30.
Niepowtarzalne piękno i klimat przedwojennych czasów, które w świadomości Polaków są synonimem szyku i klasycznego piękna choć po części zaklęte są właśnie w przedwojennych filmowych piosenkach, które stały się kanwą na której autor snuje opowieść o mitycznym świecie lat 30. Epoce, kiedy w rytmie fokstrota, strugach szampana i mgiełce dymu z cygar blaski swej urody roztaczały najjaśniejsze gwiazdy przedwojennego filmu jak Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna czy Mira Zimińska łaskawie pozwalające się adorować smukłym panom w czerni.

Śpiew: Michał Maj Wieczorek ; akompaniament fortepianowy: Jolanta Miernik - Szostak


Michał Maj Wieczorek - ur. 15 lutego 1983 r. w Łodzi, aktor, wokalista (baryton liryczny), scenarzysta, menedżer kultury. Absolwent Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, Menedżerów Kultury w SGH w Warszawie oraz Wydziału Geografii Uniwersytetu Łódzkiego.

W 2008 r. debiutował w operze „Weksel małżeński” G. Rossiniego w roli Tobia Milla. W latach 2009/2010 odtwórca roli Mistrza w musicalu "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze V6 w Łodzi.

Po ukończeniu studiów zafascynowany tematem piosenki w polskim filmie stworzył widowisko muzyczno - filmowe „Muzyczne noce i dnie polskiego filmu” grane w sezonie 2010/2011 w łódzkim Teatrze V6. Równocześnie rozpoczął w Łodzi prowadzenie cyklu wykładów poświęconych piosence w polskim filmie.
Wiosną 2011 r. podjął współpracę z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, gdzie stworzył cieszący się dużym powodzeniem cykl widowisk „Muzyczne wspomnienie o...” mających na celu prezentację wybitnych artystów, którzy odchodzą w zapomnienie, m.in. Bułata Okudżawy, Agnieszki Osieckiej czy Mieczysława Fogga.

5 października 2012 r.  założył Łódzki Teatr Piosenki, którego jest dyrektorem artystycznym.