Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

„Tata” – premiera w Arlekinie

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi na 10 kwietnia zaplanował premierę spektaklu „Tata” na podstawie książki Toona Tellegena. Przedstawienie reżyseruje Tomasz Maśląkowski, a muzykę do niego komponuje Olo Walicki.
Tytułowy bohater spektaklu „Tata” to widziany oczyma dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji. Taki, który potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To jednocześnie zapis tęsknoty za Tatą, który kurczy się, łamie, a czasem nawet... znika.

Punktem wyjścia spektaklu są poetyckie opowiadania Toona Tellegena, jak i osobiste wspomnienia realizatorów spektaklu o ich ojcach, nie zawsze idealnych, niekiedy nieobecnych, zawsze jednak pełnych inwencji i wymykających się schematom. Poszczególne obrazy i fantazje na temat ojców rozgrywane będą zarówno w planie żywym, jak i lalkowym, a spektaklowi towarzyszyć będą dźwięki i piosenki skomponowane przez Olo Walickiego, który sam niedawno został tatą.
„Tata” to też zapis fantazji o ojcu idealnym i doskonała okazja do konfrontacji z mitami i stereotypami na temat ojcostwa. To szansa na poruszającą podróż do czasów, w których każdy z nas wierzył w hipermoc swojego opiekuna.


Spektakl "Tata" powstał w ramach projektu "Tata w teatrze - projekt dla dzieci (5+) wspierający potrzeby budowania pozytywnych relacji i więzi", dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

Wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie teatru.


źródło: mat. prasowe