Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

„Wieczny krąg życia” – wykład online

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza na wykład dr Anny Traut-Seligi pt. „Wieczny krąg życia”. Podążymy śladami słowiańskiej kultury, tradycji, cyklicznych świąt ludów indoeuropejskich, obrzędów, które wpisywały się w cykl słoneczny i zmiany pór roku.
Dr Anna Traut-Seliga przywraca pamięć o tym, co łączy nas z przodkami. Rozwijając opowieść, w niezwykle pasjonujący sposób podąża śladami słowiańskich wierzeń i obyczajów.

Termin wykładu nie jest przypadkowy. Dla Słowian 2 lutego był dniem, kiedy zima spotyka się z wiosną, obchodzono wówczas święto ognia. Rozpalano świece, które miały chronić przed niełaską Peruna. Święto jest też związane z kultem Dziewanny.

Anna Traut-Seliga jest doktorem nauk biologicznych, wykłada w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Jest koordynatorką Festiwalu Nauki organizowanego przez Uczelnię, autorką opracowań, „Ochrona przyrody szansą rozwoju regionalnego 2010” (2010), „Gospodarowanie zasobami przyrody na obszarach chronionych" (2015). Prowadzi profil „Puszczaki” skierowany do miłośników Puszczy Bolimowskiej i przyrody w ogóle. Jest prezeską Cechu Fantastyki SkierCon od 2017 r. oraz laureatką nagrody Parowozy Kultury w 2019.

02.02.2021 godz. 18
wykład dostępny będzie na https://www.facebook.com/Muzeum.Historyczne.Skierniewic