Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Zgłoś się na Łóptę 2018!

Już  po raz 31. w ŁDK w dniach 5-7 października odbędzie się Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich - ŁóPTA 2018! Podczas tegorocznej edycji zespoły teatralne ubiegać się będą o tytuł "Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim" oraz o nominację do Łódzkich Spotkań Teatralnych. Zgłoszenia na przegląd trwają do 21 września.
Ideą Przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej grup amatorskich działających na terenie województwa łódzkiego oraz zespołów teatralnych z całej Polski z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej.

Pierwszą edycję Przeglądu zorganizowano w 1988 roku z inicjatywy Mariana Glinkowskiego. Od początku ŁóPTA, dla wykonawców i widzów, stała się najważniejszym festiwalem teatru nieinstytucjonalnego w Łodzi i województwie łódzkim. Wysoka jakość artystyczna prezentowanych przedstawień pozwala zaliczyć Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich do najważniejszych amatorskich przeglądów teatralnych w Polsce a laureaci ŁóPTA od lat nagradzani są na festiwalach teatralnych w całej Polsce. Od czterech lat ŁóPTA jest przeglądem ogólnopolskim. Na scenach Łódzkiego Domu Kultury gościły grupy m. in. z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia.

Regulamin przeglądu oraz karty zgłoszenia dostępne są do pobrania w załącznikach.

Do pobrania