Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Znam swój język ojczysty – konkurs

Już po raz czwarty z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego, ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu organizuje konkurs „Znam swój język ojczysty”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych z powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego!
Gżegżółka czy grzegżułka? – chyba każdy choć raz stanął przed dylematem w jaki sposób napisać ten czy inny wyraz i to jest właśnie piękne w języku polskim. Jest bogaty, różnorodny i zaskakujący, ale zawsze znajdziemy w nim słowa, związki frazeologiczne czy metafory, za pomocą których wyrazimy nawet najtrudniejsze uczucia albo opiszemy skomplikowane historie.

Konkurs odbędzie się 24 lutego 2021 roku (środa) o godzinie 10.00 w formie elektronicznej. 

Uczestników konkursu zgłasza nauczyciel języka polskiego za pośrednictwem poczty elektronicznej (adres: info@pbp.sieradz.pl) do godziny 12.00 dnia 20 lutego 2021 roku.

Na laureatów czekają nagrody książkowe. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę specjalną im. Iwony Matejko-Fengler, a dla swojej szkoły statuetkę „Mistrz języka polskiego.

Szczegóły w regulaminie do pobrania poniżej.

QUIZ ZOSTAŁ PRZYGOTOWANY W APLIKACJI „KAHOOT!”, W ZWIĄZKU Z TYM DO WYKONANIA ZADAŃ KONKURSOWYCH NIEZBĘDNY JEST KOMPUTER LUB SMARTFON Z DOSTĘPEM DO INTERNETU.