Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Zostań Łowcą autografów - gra na smarfony!

„Słyszeliśmy o Tobie. Wiemy, że jesteś Łowcą Autografów, po nocach śnisz o powiększeniu Twojej Wspaniałej Kolekcji. Jeśli chcesz, możemy Ci w tym pomóc. Zapraszamy Cię więc do wirtualnej podróży. Odwiedzisz ciekawe miejsca w województwie łódzkim – w każdym z nich zdobędziesz autograf sławnej osoby.  Każdy autograf ma jednak swoją cenę - prawidłową odpowiedź na pytanie. To jak – zaczynamy?”
Tak rozpoczyna się gra na smartfony „Łowca autografów”, do której Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza osoby od dziesiątego roku życia.

Celem gry jest przede wszystkim zabawa, ale także rozbudzenie zainteresowania historią ziemi łódzkiej i jej wielokulturowym dziedzictwem. „Łowca” popularyzuje nasz region poprzez niesztampowe zaprezentowanie znanych w Polsce i na świecie osób, których losy splotły się z regionem łódzkim. Wiele znanych postaci wywodzi się z Łódzkiego, a nie zawsze są z nim kojarzone.

Graczom „Łowcy” organizatorzy proponują wirtualną podróż przez wszystkie powiaty regionu, ukazując ich atrakcyjność i przytaczając niekoniecznie powszechnie znane ciekawostki.

Zadaniem uczestników będzie zdobycie jak największej ilości autografów prezentowanych postaci. Należy wykazać się wiedzą, pomysłowością i sprytem. Wyzwania przygotowane dla graczy są łatwiejsze lub trudniejsze, ale – jak mają nadzieję organizatorzy – ciekawe.

Gra jest bezpłatna i dostępna przez całą dobę na stronie internetowej Biblioteki w dwóch wersjach – mobilnej i stacjonarnej. Wystarczy ściągnąć aplikację Action Track z internetowych sklepów AppStore lub Google Play (łatwizna) i pobrać kod QR.

Przyszły Łowco, daj się zaintrygować i zaskoczyć! Jeśli masz smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i lubisz wyzwania, ta gra jest dla Ciebie!

Zapraszamy do wzięcia udziału, życząc dobrej zabawy i celnych odpowiedzi!

Szczegóły na stronie: https://www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/spotkania-sesje/2936-gry-stacjonarne-na-smartfony.html


Autorka tekstu: Agata Chlebna (Dział Zbiorów Regionalnych WBP)

Kategoria

Literatura

Adres

ul. Gdańska 100/102, 90-508 Łódź

Kontakt

http://www.wbp.lodz.pl/
tel.: 42 663-03-00
email: kontakt@wbp.lodz.pl