Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Życie pełne barw - słuchowisko

Na zdjęciu rodzina Libeskindów - Dora z trzymiesięcznym synkiem Danielem, Anetka i Nachman,...

2 grudnia o godz. 14:00 Teatr Powszechny w Łodzi wspólnie z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda pt. „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli usłyszeć obszerne fragmenty książki o niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy - Monika Kępka i Andrzej Jakubas. 
Słuchowisko społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska.

Premiera słuchowiska ilustrowanego archiwalnymi fotografiami odbędzie się na Facebooku i na kanale YouTubie Teatru Powszechnego w Łodzi.

Nachman Libeskind to łodzianin urodzony w tradycyjnej żydowskiej rodzinie - zapalony społecznik, wieczny optymista, malarz i gawędziarz. Autorka biografii, jego córka - Annette Libeskind Berkovits, opisuje barwne życie ojca od dzieciństwa i lat wczesnej młodości spędzonych w robotniczej Łodzi, poprzez doświadczenia wojenne sowieckich gułagów i niełatwy powrót do powojennej komunistycznej Polski, po wyjazd do Izraela i życie emigranta w Stanach Zjednoczonych. Autorka w malowniczy sposób opisuje podróż przez życie swojego ojca.

Zachęcamy do odkrywania nowych, niezwykłych historii związanych z Łodzią i nie tylko!

Słuchowisko zostało przygotowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego ze środków Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowania ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Książka „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów" wkrótce w sprzedaży!

Więcej informacji na: www.centrumdialogu.com