Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
26-10-2018 godz 18:00

Chopin na strunach

Zastanawiałeś się kiedyś, jak brzmiałaby twórczość Chopina, jeśliby kompozytor zamiast fortepianu umiłował instrumenty strunowe? Muzycy: Maciej Strzelczyk, Romuald Erenc i Piotr Rodowicz zaintrygowani tym pytaniem postanowili stworzyć projekt CHOPIN NA STRUNACH. Ten wyjątkowy koncert będzie można wysłuchać 26 października o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
Trzech znakomitych muzyków: skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz basista jazzowy Piotr Rodowicz zawsze nurtowała myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą? Dlatego stworzyli projekt zatytułowany CHOPIN NA STRUNACH. Wszystkie utwory, które znalazły się w projekcie, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina. W projekcie tym, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy kochają muzykę Chopina, a jednocześnie są otwarci na wszystko, co świeże i twórcze może się pojawić we współczesnej sztuce.

Sieradzanie będą mieli okazję wysłuchać tego koncertu w piątek 26 października o godzinie 18.00. Miejscem spotkania melomanów z artystami będzie Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
Bezpłatne wejściówki można pobrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia.
Środki finansowe na ten cel przekazał Urząd Miasta Sieradza w ramach realizacji zadania nr 4 – wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym, lub ponadlokalnym.
Koncert wpisuje się również w ogólnosieradzki projekt „Sieradz – w centrum niepodległości”.