Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
12-09-2018

Czar Jesieni 2018

W sobotę, 8 września 2018 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się XI edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni” pod hasłem „Radosna Niepodległa”. Tegoroczne Spotkania były też okazją do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa. Do udziału zgłosiło się 26 zespołów wokalnych, śpiewaczych, instrumentalno - wokalnych, kapel ludowych i kabaretów m.in.: z Radomska, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Krośniewic, Łowicza, Brzezin, Rzgowa, Brójec, Zduńskiej Woli, Łodzi, Koluszek, Łasku, Plichtowa, Bedlna oraz Głowna.
Każdy zespól prezentował na scenie dwa utwory, wśród których jeden był patriotyczny.

Dodatkowo na scenie w programie dowolnym zaprezentowało się 15 solistów, 7 duetów oraz 7 gawędziarzy.

Nagrodzone i wyróżnione zespoły, soliści, duety i gawędziarze otrzymali nagrody rzeczowe, materiały promocyjne Miasta Głowna, Starostwa Powiatowego, Firmy Alles z Głowna oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki. Podziękowania odebrali też instruktorzy/kierownicy zespołów.

Podczas imprezy ważne informacje dotyczące obecnie realizowanych projektów adresowanych do seniorów, w tym m.in. Ogólnopolskiej Karty Seniora przekazał Marek Pilch, ambasador Aktywnego i Zdrowego Stylu Życia w Stowarzyszeniu Manco z Krakowa, które jest wydawcą ogólnopolskiego pisma dla seniorów „Głos Seniora”.

Imprezę odwiedziły łodzianki „Stylowe Seniorki”, które brały udział w pokazie mody podczas Senioraliów w Łodzi zorganizowanych przez „Głos Seniora”. Innym jakże znaczącym artystycznie gościem okazały się członkinie grupy artystycznej „Babcie w Locie z Dziadkiem”, które zaprezentowały znakomity program humorystyczno-bajkowy.

Patronat medialny nad „Czarem Jesieni” objęli: TVP Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin ,Radio Victoria oraz ogólnopolski miesięcznik „Głos Seniora"-Manko Kraków.

Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru. Imprezie patronują Burmistrza Głowna i Starosta Zgierski.

Kategoria

Muzyka