Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
08-09-2018 godz 10:00

Czar Jesieni 2018 - Radosna Niepodległa

Artystyczne Spotkania Seniorów - w tym roku pod nazwą "Czar Jesieni 2018 - Radosna Niepodległa" - odbędą się 8 września w Głownie. Ideą nadchodzącej imprezy jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, a także pokazanie nowego wizerunku Seniora - aktywnego twórczo w wielu dziedzinach sztuki. Zapraszamy do udziału!
Popularyzując amatorską twórczość artystyczną seniorów, organizatorzy pragną przełamywać stereotypy na temat starości i barier wiekowych, a osoby w okresie złotej jesieni życia zmotywować do dalszego rozwijania swoich talentów i artystycznych zainteresowań.

W Spotkaniach, które są swoistym przeglądem i jednocześnie konkursem mogą wziąć udział seniorskie zespoły wokalne, śpiewacze, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, kabarety oraz inne formacje artystyczne, a także soliści, duety i gawędziarze.

Podczas wydarzenia istnieje również możliwość zaprezentowania twórczości rękodzielniczej seniorów.

Tradycyjnie już Spotkaniom towarzyszy konkurs literacki na wiersz „Piórem Seniora 2018”, którego w tym roku tematem jest „Radosna Niepodległa”.
.
Prezentacje sceniczne, a także konkurs literacki zostaną ocenione przez profesjonalne jury. W tym roku organizatorzy przewidują również dodatkową nagrodę za interpretację idei obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

„Czar Jesieni” to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co roku udział w niej bierze około 400 seniorów z całego województwa łódzkiego. Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, wspólnego radosnego świętowania Niepodległej i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, która towarzyszy seniorom przez cały dzień.

Tegoroczna edycja impreza włączona została zarówno w obchody 100-lecia Niepodległości Polski, jak i obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, przebiegających w tym roku pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich".

„Czar Jesieni” odbędzie się w dniu inauguracji EDD tj. 8 września br. w godz. 10.00-19.00 w Sali MOK i przyległym ogrodzie.

Wszystkie dokumenty tj. regulamin, karty zgłoszeń oraz klauzule informacyjne można znaleźć na stronie MOK Głowno