Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
28-06-2019 godz 17:00 - 18-08-2019 godz 16:00

Droga życia – wędrówka śladami ręczników ludowych

http://muzeumlowicz.pl

28 czerwca o godz. 17.00 Muzeum w Łowiczu zaprasza na wernisaż wystawy: "Droga życia - ręcznik ludowy z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku". Objazdowa wystawa to osobliwa podróż po świecie ręcznikowych tradycji. Stwarza możliwość spotkania z kilkudziesięcioma wyjątkowymi ręcznikami osadzonymi w interesującej aranżacji. Każdy ręcznik to cichy świadek historii konkretnej osoby, uczestnik tej historii i jej nieodzowny element.
Propozycja bielskiego muzeum jest jedyną w skali kraju całkowicie poświęconą ręcznikom ludowym, a także obrzędom i obyczajom związanym z nimi. To nie tylko przewodnik po świecie ręczników ludowych, ponieważ przemierzając go uczestniczymy jednocześnie w ziemskiej wędrówce przez życie kobiet, które tkały ręczniki, wyszywały je lub korzystały z nich w najważniejszych momentach swojego życia.

Każdy ręcznik to cichy świadek historii konkretnej osoby, uczestnik tej historii i jej nieodzowny element. Ręcznik towarzyszył ludziom podczas narodzin, był obecny na ślubie i weselu, uczestniczył w świętach, obrzędach religijnych i w ostatniej drodze życia człowieka.

- Zachęcamy do symbolicznego podjęcia trudu wędrówki śladami ręczników – „Drogą życia”, która jest swoistą pielgrzymką człowieka po ziemskim padole. To pielgrzymka podczas, której bez względu na trud i okoliczności wiernie towarzyszył człowiekowi ręcznik. Zapraszamy do wyruszenia z nami w tę wzruszającą, sentymentalną i pełną tajemnic podróż – mówią autorzy wystawy: Alina Dębowska, Katarzyna Sołub i Jerzy Sołub.

Wystawa czynna do 18 sierpnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!