Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
14-09-2019 - 15-09-2019

Gmina Tomaszów Mazowiecki na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie w Spale odbyły się dniach 14 -15 września 2019 roku. W uroczystości wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- Dudą. Uroczystości rozpoczęła się w sobotę od konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Udział w konkursie wzięły grupy wieńcowe z wszystkich szesnastu województw w Polsce, zwyciężyło województwo Świętokrzyskie.
Główna uroczystość miała miejsce w niedzielę. Przed mszą świętą nastąpiło wręczenia nagród za najładniejszy wieniec dożynkowy przez parę prezydencką, której towarzyszyli Aleksandra Grad i Bartłomiej Żyłka. Główne obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników, w której uczestniczyli m.in. para prezydencka, minister rolnictwa, parlamentarzyści, samorządowcy, wśród których był Franciszek Szmigiel wójta gminy Tomaszów Mazowiecki i przewodnicząca rady gminy Krystyna Pierścińska.

Po zakończonej eucharystii barwny korowód przeszedł na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy, który poprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W godzinach popołudniowych na scenie w COS królowały zespoły: „Mali Smardzewianie” Sami Swoi” i „Smardzewianie” z gminy Tomaszów Mazowiecki. Występy zostały przyjęte przez zgromadzoną publiczność wielkim aplauzem. Członkowie zespołów po występach mieli okazję spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką.

W centrum Spały prezentowały się na stoiskach promocyjnych gminy z powiatu tomaszowskiego. Gmina Tomaszów Mazowiecki wystawiła stoisko potraw regionalnych przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Niebrowianki” z Niebrowa pod przewodnictwem p. Agnieszki Podwysockiej. Na stoisku można było skosztować przepysznych pierogów, chleba ze smalcem i ogórkiem, ciast oraz, konfitury i wiele innych smakołyków.

Przybyli na dożynki goście z różnych Regionów Polski mieli możliwość zapoznania się z materiałami o regionie oraz uzyskania informacji od inspektor ds. kultury i promocji Marii Robak.
  • 14-09-2019 - 15-09-2019

Kategoria

Wiadomości