Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
09-06-2019 godz 13:40 - 09-06-2019 godz 20:00

Jarmark Folkloru Polski Centralnej

Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie to festiwal bazujący na kulturze ludowej, z której czerpiemy to co najpiękniejsze. 9 czerwca odbędzie się jego II edycja. Na odwiedzających czeka tego dnia moc atrakcji i wrażeń!
W ubiegłym roku Jarmark gościł ponad 200 artystów z województwa łódzkiego i mazowieckiego.
Impreza ma na celu prezentację i promocję kultury poprzez różne formy działalności artystycznej: muzykę, śpiew, taniec i rzemiosło. Wsparcie rozwoju twórczości folklorystycznej, przez możliwość ukazania jej potencjału, służy wzmocnieniu tożsamości regionalnej i narodowej. Do współpracy zapraszani są artyści działający w lokalnych społecznościach, którzy kultywują tradycje regionalne Polski Centralnej, pasjonatów i miłośników folkloru.

Ideą przewodnią festiwalu jest utrwalanie kultury własnej, promowanie jej wśród kolejnych pokoleń, wskazywanie na jej ponadczasowe wartości. Program festiwalu jest tak skonstruowany, aby oprócz występów festiwalowych mogły się odbywać wydarzenia towarzyszące, takie jak: Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego oraz pofestiwalowa potańcówka „Na folkową nutę” przy dźwiękach Kapeli OKOWITA z Gminy Kutno.

Zamierzeniem organizatorów jest, by Jarmark był spotkaniem, zabawą, wymianą energii i komunikacji pomiędzy jej uczestnikami: artystami i publicznością. Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnej nauki, a nawiązane znajomości owocują przyjaźniami na wiele lat, rewizytami zespołów i rękodzielników oraz wspólnymi przedsięwzięciami.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie chętne kapele, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, twórcy rękodzieła ludowego oraz amatorzy dobrej zabawy.

W trakcie trwania imprezy będą dostępne stoiska gastronomiczne oraz Strefa Zabaw dla dzieci.

Patronat Honorowy nad festiwalem objął Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau.
Organizator: Samorząd Gminy Krzyżanów
Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie i Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Gminy Krzyżanów

Zgłoszenia grup artystycznych oraz rękodzielników przyjmowane są do 24 maja 2019 r.

Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są do pobrania w załącznikach.

Więcej informacji na stronie www.krzyzanow.com

Relacja z I edycji https://www.youtube.com/watch?v=z-10OPABeek