Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
12-11-2018 godz 18:00 - 12-11-2018 godz 20:00

KACZMARCZYK VS PADEREWSKI: TATRA - KONCERT JAZZOWY

„Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” to koncert promujący szósty album pianisty Pawła Kaczmarczyka. Kompozytor w twórczy sposób odnosi się do „Albumu tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego.
W 1884 roku Paderewski zreinterpretował pieśni góralskie, a 134 lata później Jego twórczość została „przetłumaczona” na muzyczny język Pawła Kaczmarczyka, łączący folk, klasykę, elektronikę i jazz.

Paweł Kaczmarczyk nieprzypadkowo zajął się twórczością Paderewskiego właśnie w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Artysta urodzony w 1860 roku nie tylko był jednym z najwybitniejszych pianistów swojej epoki, ale i kluczową postacią w procesie odzyskiwania suwerenności po I Wojnie Światowej. To właśnie jego starania miały wpływ na umieszczenie postulatu stworzenia niepodległej Polski wśród 14 punktów programu Woodrowa Wilsona. Z kolei przybycie Paderewskiego do Poznania w 1918 roku stało się impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w którego następstwie większość ziem zaboru pruskiego weszła w skład odrodzonej Polski. Wkrótce potem Paderewski objął funkcję premiera i ministra spraw zagranicznych.

12 listopada, godz. 18.00 / Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

PAWEŁ KACZMARCZYK:

Koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: – nominację do Fryderyka – sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum” – pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani – Mateusza Trójki Polskiego Radia – Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” – Paweł Kaczmarczyk.