Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
25-10-2018 godz 18:00

Karamazow na deskach radomszczańskiej sceny

Teatr im. S. Jaracza w Łodzi już niedługo zagości w Radomsku. 25 października o godz. 18.00 artyści tejże znanej i szanowanej instytucji na deskach Miejskiego Domu Kultury zaprezentują spektakl „Karamazow” w reżyserii Jacka Orłowskiego. Jest to pierwsze powakacyjne spotkanie z łódzkim teatrem w MDK w Radomsku.
Ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, opus magnum rosyjskiego pisarza, od lat, niezmiennie, na szczytach rankingów „książek wszechczasów” — tym razem w autorskiej adaptacji Jacka Orłowskiego. Odwieczne i wciąż aktualne pytania o istnienie dobra i zła, wolnej woli, miłości i nienawiści. Bunt i pokora, hardy intelektualizm i chrześcijańskie zmaganie się z sobą i ze światem. A wreszcie — najbardziej znana w historii literatury zbrodnia ojcobójstwa. „Karamazow” Orłowskiego to opowieść o próbie ucieczki od własnych korzeni, poszukiwaniu sensu życia i walce z rodzinnym dziedzictwem. Ojciec — uosobienie ciemności i destrukcji, symbol chaosu i braku wartości oraz czterej synowie, którzy podejmują próbę przekroczenia tego, co najbardziej charakterystyczne dla „człowieka karamazowskiego” — okrutnego, namiętnego, drapieżnego… Każdy z braci próbuje pokonać mroczne dziedzictwo na swój sposób: poprzez wiarę, wiedzę, szczerość uczuć i emocji. Wszyscy podejmują walkę o bycie lepszym, poszukują porządku i mierzą się z własną kondycją, a ich wysiłek staje się świadectwem ludzkiej godności. Czy walczą skutecznie? I czy efekt ich wysiłków jest tu najważniejszy?

Czas trwania: 180 min (z przerwą)

reżyseria Jacek ORŁOWSKI scenografia Marek BRAUN reżyseria światła Szymon LENKOWSKI muzyka Tadeusz KULAS wokaliza Hanka WÓJCIAK asystent reżysera Ewa WIELGOSIŃSKA O B S A D A Fiodor – Bronisław WROCŁAWSKI Dymitr – Przemysław KOZŁOWSKI Alosza – Hubert JARCZAK Iwan – Marek NĘDZA Smierdiakow – Radosław OSYPIUK

BILETY: 35 zł / 25 zł /20 zł – dostępne w Kasie MDK i w sprzedaży internetowej