Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
29-11-2019

Koncert fortepianowy: Z klasyką przez Polskę

24 listopada w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich miał miejsce koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę". Podczas koncertu można było wysłuchać dzieł takich klasyków jak: Ignacy Jan, Stanisław, Piotr Czajkowski, Johannes Brahms, Sergiusz Rachmaninow. Wraz z pianistką Agnieszką Przemyk-Bryła wystąpił wiolonczelista Tomasz Strahl. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w miejscowości, a drugie w gminie.
„Z Klasyką Przez Polskę" to projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem, a realizowany przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca, mający na celu dotarcie do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i gmin z programami muzycznymi poświęconymi muzyce klasycznej.

Projekt wystartował na przełomie sierpnia i września b.r. i w ramach którego zorganizowanych zostało ok. 120 koncertów w całej Polsce. Publiczność była zachwycona, nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Podziękowania, kwiaty oraz serdeczne życzenia artystom przekazała Wójt Gminy Świnice Warckie Sylwia Bartczak w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Haliny Jeżak i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Moniki Galankiewicz.

Współorganizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich.

Być może wiosną organizatorzy wydarzenia zaproponują miłośnikom muzyki klasycznej kolejne tego typu wzruszenia.

Kategoria

Muzyka