Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
12-10-2019 godz 18:00

Marcin Dylla - koncert gitarowy

12 października o godz. 18.00 w Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu z koncertem gitarowym wystąpi Marcin Dylla. W programie imprezy, która organizowana jest w ramach cyklu "Muzyka w dawnym Sieradzu", znajdą się utwory takich artystów jak: Guastaviano, Carter, de Falla czy Ohan. Wstęp wolny.
Marcin Dylla naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku ośmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej. W latach 1995-2000 studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary Wandy Palacz. Edukację muzyczną kontynuował na zagranicznych uczelniach: w Akademii Muzycznej w Bazylei pod kierunkiem Oscara Ghiglii, w Akademii Muzycznej we Freiburgu u Sonji Prunnbauer oraz w Konserwatorium Muzycznym w Maastricht w klasie Carlo Marchione.
Jest zdobywcą wielu nagród na konkursach gitarowych: w 1996 otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Edmunda Jurkowskiego w Tychach, w 1997 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tredrez-Locquemea we Francji, w 1998 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Karl Scheit" w Wiedniu, w 1999 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Liechtensteinie, w 2000 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Alcoy w Hiszpanii oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Gargnano we Włoszech, w 2001 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Forum Gitarre" w Wiedniu, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Sernancelhe w Portugalii oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Michele Pittaluga" w Alessandrii we Włoszech, w 2002 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Joaquin Rodrigo" w Madrycie, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Julián Arcas" w Almerii w Hiszpanii, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym na Krecie oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Guerrero" w Madrycie, w 2003 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Markneukirchen w Niemczech oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Rene Bartoli" w Aix en Provence we Francji, w 2004 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "JoAnn Falletta" w Buffalo w Stanach Zjednoczonych oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Printemps de la Guitare" w Charleroi w Belgii, w 2006 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Aranda de Duero w Hiszpanii, w 2007 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Guitar Foundation of America" w Los Angeles. Ponadto w 2002 na 7. Międzynarodowym Konwencie Gitarowym w Alessandrii otrzymał nagrodę krytyków muzycznych "złotą gitarę" dla najlepiej zapowiadającego się młodego gitarzysty.

''Washington Post'' okrzyknął go ''jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów na świecie''.

Marcin Dylla brał udział w festiwalach muzycznych, prowadzi lekcje mistrzowskie, współpracuje z wybitnymi muzykami i orkiestrami oraz daje wiele recitali w prestiżowych salach koncertowych świata, takich jak: Konzerthaus i Musikverein w Wiedniu, Auditorio Nacional w Madrycie, Filharmonii w Sankt Petersburgu, Kleinhans Music Hall w Buffalo. W trakcie sezonu 2012/2013 Dylla gra tournée na obydwu wybrzeżach Ameryki Północnej - w trakcie swojej trasy debiutuje w Carnegie Hall. Nagrał cztery płyty CD: "Polska Muzyka Gitarowa" (Settembrini, 1999), "Sonaty: Ponce, Tedesco, Brouwer" (RTVE, 2003), "Sonaty: Rodrigo, José, Ginastera" (Fleur De Son, 2005), "Guitar Recital" (Naxos, 2008). Jego recitale były wydawane na płytach DVD: ''Marcin Dylla, GFA International Competition Winner 2007'' (Melba, 2007) i ''Wawel at Dusk'' (Castello, 2007)."