Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
31-08-2020 - 18-09-2020

Niezwykłe zabawki z drugiej strony lustra

źródło: https://mbp-brzeziny.eu/

W brzezińskiej bibliotece od 28 sierpnia do 18 września można obejrzeć wystawę pod hasłem „Alicja po drugiej stronie lustra”. Znajdziemy na niej niezwykłe zabawki tekstylne, które tworzy Julita Pierzchała — mieszkanka Bukowca, w gminie Brójce, właścicielka pracowni „JUPIENTER” na zrewitalizowanym obszarze Księżego Młyna w Łodzi.
Tworzenie tych zabawek to moja pasja, a nie tylko zawód” — wyjaśnia Julita Pierzchała. Zaczęła je tworzyć 12 lat temu, kiedy wychowała już dzieci. To właśnie dzięki ich namowom postanowiła zająć się czymś, co robi najlepiej — szyciem. Nie interesowało ją szycie odzieży, postanowiła więc zająć się zabawkami dającymi radość dzieciom.

Wystawa „Alicja po drugiej stronie” inspirowana była bajką Lewisa Carrolla o tym samym tytule i ukazuje niezwykłe postacie. Znajdziemy tu np. „Zblazowane koty”, „Sowę, która zgubiła rozumek”, „Potwora chumorzastego”, czy „Ptaka-głuptaka”.

Julita Pierzchała wystawiała swoje prace już wielokrotnie w Łodzi i okolicach. Prowadzi też warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w swojej pracowni i w formule wyjazdowej). Jej prace można obejrzeć m.in. na portalu Facebook w profilu „JUPIENTER”.

Warto w najbliższych dniach zajrzeć do brzezińskiej biblioteki i obejrzeć niezwykłe zabawki, które po wystawie mogą znaleźć nowych właścicieli.