Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
10-08-2018 godz 21:00

Noc Filmowa z Juliuszem Machulskim

Noc filmowa z Juliuszem Machulskim, to kolejna propozycja rawskiego MDK-u dla wszystkich kinomaniaków, a zwłaszcza tych, którzy uwielbiają polskie komedie. W ramach wydarzenia wyświetlone zostaną dwa obrazy reżysera - "Volta" oraz " Superprodukcja". Start: 10 sierpnia, godz. 21.00.
„Volta”
Jednym z głównych bohaterów jest tytułowy Bruno Volta, tajemniczy typ, którego pasją jest rozwiązywanie trudnych zagadek i manipulowanie ludźmi. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!

"Superprodukcja" to groteskowa satyra na środowisko filmowe.
Opowiada o pewnym krytyku filmowym, Yanku Drzazdze, który już ma dość nieudanych, żałosnych polskich produkcji. Na pokazach prasowych nudzi się niemiłosiernie. Mści się jednak na filmowcach bronią straszną: gwiazdkami, które zamieszcza przy swych druzgoczących recenzjach. Gwiazdek tych producenci i reżyserzy boją się najbardziej. Przecież na film, który dostał jedną gwiazdkę nie pójdą nawet szkoły! Kolejną, ważną postacią w tym filmie jest Donata, prywatnie narzeczona podwarszawskiego gangstera. Marzy się jej bycie filmową gwiazdą. Wrażliwy bandyta nie chce jednak, by Donatka zagrała w jakiejś ramocie, lecz w porządnym filmie. Cóż z tego, skoro z lektury recenzji wynika, że nikt w Polsce nie umie robić filmów. Nikt?! Nikt z filmowców. Jest przecież ktoś, kto wie, jak należy robić filmy. I ten ktoś nawet się z tym nie ukrywa, lecz co tydzień publikuje swoje teorie w gazecie... Akcja nabiera szalonego tempa, gdy Pan Gangster trafia do Yanka Drzazgi i po prostu zleca mu napisanie scenariusza, a potem zrealizowanie arcydzieła. Machina filmowa rusza więc z kopyta, jednak niezwykła produkcja kinowego hitu zamienia się z czasem w walkę o życie.

Bilety w cenie 10zł.