Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
09-02-2019 godz 15:00 - 24-03-2019

Patchwork. Fotografie Jerzego Boreckiego

Najnowsza wystawa fotografii Jerzego Boreckiego to prowokacja zmuszająca do szukania obrazów, mogących sąsiadować ze sobą na płaszczyźnie tworzącej patchwork - czy to ze względu na temat poszczególnych zdjęć, czy na ich kolorystykę lub inne walory jakie dostrzeże oglądający. Prowokacji tej poddać się będzie można od 9 lutego do 24 marca w Muzeum w Łowiczu.
„Fotografia to coś więcej niż obraz i więcej niż technika”.

Jerzy Borecki - łowiczanin, artysta fotografik, laureat Fotograficznych Mistrzostw Polski (medale – złoty, srebrny i brązowy, liczne wyróżnienia) oraz prestiżowej nagrody im. Marka Wielgusa, dwukrotnie wyróżniony w International Biennial Exhibition of Art Photography Child (2007 i 2014). Jego prace uzyskiwały nominacje do udziału w wielu wystawach pokonkursowych. Miał także kilka wystaw autorskich (m.in. Galeria Browarna w Łowiczu 2008, Muzeum w Łowiczu 2016). Fotografią zajmuje się od ponad 40 lat. Jego poprzednie autorskie wystawy były tematyczne - tytuł naprowadzał widza na zamysł autora, co powodowało pożądaną interakcję. Ta wystawa ma nieco inny charakter. Tytuł jest prowokacją zmuszającą do szukania obrazów, mogących sąsiadować ze sobą na płaszczyźnie tworzącej patchwork - czy to ze względu na temat poszczególnych zdjęć, czy na ich kolorystykę lub inne walory jakie dostrzeże oglądający. To może wzbudzić emocje i musi być interesujące.

Wernisaż wystawy "Patchwork". Fotografie Jerzego Boreckiego odbędzie się w sobotę 9 lutego o godz. 15.00 w Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7.

Wystawa czynna do 24 marca.