Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
23-05-2019 godz 08:00 - 23-06-2019 godz 16:00

Podróż. Malarstwo Aldony Zając

Do 23 czerwca w Muzeum w Łowiczu można obejrzeć wystawę malarską Aldony Zając "Podróż". Wystawa jest zbiorem około 30 obrazów artystki powstałych w ostatnich czterech latach. Tematem prac jest opowieść o tym, co w życiu jest fascynujące, jego nieprzewidywalności.
"Poznawanie ciągle czegoś nowego, tego co się przydarza. Stałe są jedynie ziemia, niebo, powietrze, przestrzeń i światło. STAŁE? Przecież ciągle inne! Uwielbiam moment, kiedy białe płótno zaczynam zapełniać kolorami, to akt wyzwalający wyobraźnię, akt odwagi opowiedzenia czegoś nowego o tym, co w sercu i duszy gra i co głowa musi jakoś uporządkować. Jestem ciągle na nowo ciekawa tego, co powstanie."

Aldona Zając

Aldona Zając - artysta plastyk urodzona w Łowiczu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1991 r. otrzymała dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki u prof. Jerzego Grabowskiego. Mieszka i tworzy w Łowiczu. Pracuje jako instruktor rysunku i malarstwa w Łowickim Ośrodku Kultury oraz w Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych organizowanych przez Związek Artystów Plastyków w Łodzi, a także w wystawach indywidualnych. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Wystawa czynna do 23 czerwca 2019 r.