Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
28-06-2019 - 30-06-2020

„REFLEKSJA” – RZEŹBA TOMASZA KOCLĘGI W PABIANICACH

Od połowy czerwca w Europejskim Parki Rzeźby A&A w Pabianicach można obejrzeć wystawę rzeźby plenerowej Tomasza Koclęgi. Kompozycja nietypowa, bo umieszczona w wodzie, została zaprezentowana podczas XVI Turnieju o brylant A&A. Dzieła artysty można podziwiać na całym świecie. Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w Parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby można podziwiać ją przez rok w ramach wystawy czasowej.
Przedstawia stylizowaną głowę ludzką, sprawiającą wrażenie do połowy zatopionej w wodzie. Autor za jej pośrednictwem nawiązuje do relacji człowieka z naturą. Jest to główny motyw twórczości artysty.

Koclęga o swojej twórczości mówi: „W swoich pracach koncentruję się na człowieku. Interesuje mnie analizowanie ludzkich postaw, zachowań, emocji. W ,,poetyckich formach” - przedstawianych nie wprost – szukam obszarów ludzkiej wrażliwości, ludzkich pragnień, trosk czy energii, które na mnie oddziałują”.

Autor rzeźby, Tomasz Koclęga, aktualnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się głównie rzeźbą plenerową i posiada w swym dorobku liczne rzeźby zainstalowane na stałe w przestrzeniach publicznych w USA, Republice Czeskiej , na Litwie i w Polsce. Do ostatnich prezentacji należą między innymi: „Inner dimensions” w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii, „Bliskość” w Bratysławie, „Dotyk” w Nayoro w Japonii, „Gniazdo” w Zawierciu czy „Samotność” w Harbinie w Chinach.

Artysta zrealizował ponad 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie prezentował swoje rzeźby w przestrzeniach publicznych, różnych miast na całym świecie. Od kilku lat w obszarze twórczych poszukiwań Koclęgi znalazły się również mniejsze prace z brązu, eksponowane w wielu krajach.  Jest również liderem i założycielem zespołu Snow Art Poland, który od 2014 roku realizuje rzeźby w śniegu. Wraz z zespołem uczestniczył w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach tego typu na świecie zdobywając liczne nagrody.

„Refleksja” to kolejna praca artysty, która pojawiła się Europejskim Parku Rzeźby. Od 2012 roku w parku można podziwiać kompozycję dwóch potężnych, bezgłowych postaci obejmujących drzewa pod tytułem „Wtuleni”, która aktualnie podlega renowacji.


Materiał: żywica poliestrowa, mata szklana, topcoat poliestrowy

Wymiary rzeźby 4,5 m x 2,5 m x 2 m

Data zakończenia wystawy: 30.06.2020 r.
  • 28-06-2019 - 30-06-2020

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Grota Roweckiego 8a; 95-200 Pabianice

Kontakt

Europejski Park Rzeźby A&A znajduje się przy polu golfowym A&A Driving Range
tel. 535 987 742
park@aia.pl