Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
01-03-2020 godz 15:00 - 01-03-2020 godz 17:00

„Spojrzenia w świat” malarstwo Elżbiety Kwapińskiej

W niedzielę 1 marca 2020r o godzinie 15.00 w Muzeum w Łowiczu odbędzie się wernisaż wystawy „Spojrzenia w świat" – malarstwo Elżbiety Kwapińskiej.
Elżbieta Kwapińska urodziła się w Radomiu. Początkowo rozwijała swoje zdolności malarskie uczęszczając na zajęcia w Państwowym Ognisku Plastycznym w Radomiu, kierowanym przez malarza Wacława Dobrowolskiego. Studia politechniczne i uniwersyteckie ukończyła w Warszawie i z miastem tym związała swoje życie zawodowe. Do pasji malarskiej powróciła w 2004 r., a w 2012 r. ukończyła kierunek Malarstwo na Studiach Podyplomowych w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem prof. Sławomira Tomana.

Obecnie uczęszcza na kurs malarstwa ramach programu „Akademia Otwarta – dorośli do sztuki” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2006 r. jest związana z Grupą Plastyków Communio Graphis, a od 2009 r. należy do Grupy Artystów Plastyków Piaseczno. Była kuratorem wystawy „NIEPODLEGŁA” w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów w Warszawie (2018).

Maluje głównie techniką olejną - pejzaże, kwiaty, konie, ptaki, martwą naturę, a także portrety i obiekty sakralne. Wiele obrazów powstało w plenerach – zwłaszcza nasycone barwami wschody i zachody słońca, chmury, w których artystka stara się uchwycić zmieniające się światło. Szczególne zamiłowanie przejawia do pejzaży marynistycznych. Naturę ukazuje w bogatej palecie barw, we wszystkich porach roku.

Wystawę można będzie oglądać do 26 kwietnia. Zapraszamy!